روند پیشرفت علمی و فناوری کشور منطقی است

صالحی‌نسب با بیان اینکه با روی‌کار آمدن دولت جدید روند منطقی و مدبرانه‌ای آغاز شده و اقدامات در خور ستایشی صورت گرفته است، گفت: توسعه بیش از هر چیز به نگاه واقع‌گرایانه در برنامه‌ریزی‌ها و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم نیاز دارد.

صالحی‌نسب با بیان اینکه با روی‌کار آمدن دولت جدید روند منطقی و مدبرانه‌ای آغاز شده و اقدامات در خور ستایشی صورت گرفته است، گفت: توسعه بیش از هر چیز به نگاه واقع‌گرایانه در برنامه‌ریزی‌ها و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم نیاز دارد.

ناصر صالحی‌نسب؛ نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم دشت‌آزادگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم توجه به اهمیت کشاورزی در برنامه‌ریزی‌های کشور، گفت: کشاورزی از مهمترین بخش‌های اقتصادی و زیربنای توسعه ‌همه‌جانبه است.

وی با بیان اینکه کشور به لحاظ صنعتی در حوزه کشاورزی شرایط مناسبی ندارد، افزود: ضمانت‌اجرایی برنامه‌ها مدون اولین شاخص‌ و اهرم‌ مورد نیاز در این بخش است.

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ضمن اینکه تعامل دستگاه‌های اجرایی با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی را یکی اقدامات موثر در پیشرفت کشاورزی دانست، به تنزل سطح علمی دانشجویان این رشته اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه به دلیل عدم ارائه آموزش‌های لازم به افراد، در بیشتر موارد فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی از سطح علمی بالایی برخوردار نیستند و اغلب دانشگاه‌ها‌ نیز بیش از آنکه فرد را برای حضور در صنعت آماده کنند به محلی برای صدور مدرک تحصیلی تبدیل شده‌اند.

نماینده مردم دشت‌آزادگان با بیان اینکه موفقیت در هر صنعتی در گرو ارتباط مداوم با مراکز علمی است، گفت: متخصصان و دانشمندان شناخته‌شده‌ای در حوزه کشاورزی در کشور فعال هستند که می‌توان با نظرخواهی از این افراد و فراهم کردن بستر مناسب برای آنان سرعت بیشتری به روند توسعه کشاورزی بخشید.

صالحی‌نسب ادامه داد: ایجاد و گسترش ارتباط بین نخبگان و دستگاه‌های قانونگذاری و اجرایی و همچنین تشکیل هسته‌های مشورتی با حضور این افراد زمینه‌ساز بهره‌مندی کشور از ظرفیت‌های ویژه آنان است، در بسیاری موارد یک مشورت کوچک از نخبگان می‌تواند گره‌گشای مشکلات بزرگی باشد.

وی با اشاره به برخی نواقص قانونی و اجرایی در حوزه حمایت از نخبگان، گفت: در برخی موارد قانون متناسب با نیازهای روز نخبگان وجود ندارد و در پاره‌ای مواقع نیز قانون بخوبی اجرا نمی‌شود؛ البته دولت می‌تواند با شناسایی مشکلات قانونی و ارائه آن به مجلس گام موثری در تسهیل روند پیشرفت جامعه ایفا کند.

صالحی‌نسب با بیان اینکه با روی‌کار آمدن دولت جدید روند منطقی و مدبرانه‌ای آغاز شده و اقدامات در خور ستایشی صورت گرفته است، گفت: توسعه بیش از هر چیز به نگاه واقع‌گرایانه در برنامه‌ریزی‌ها و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم نیاز دارد.

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان گفت: با روی‌کار آمدن دولت جدید روند منطقی و مدبرانه‌ای آغاز شده و اقدامات در خور ستایشی صورت گرفته است. توسعه بیش از هر چیز به نگاه واقع‌گرایانه در برنامه‌ریزی‌ها و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم نیاز دارد و مجلس از گسترش تعاملات با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان استقبال می‌کند، دست معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان برای حمایت و هدایت نخبگان باید باز باشد و تمام نیازهای این نهاد چه به لحاظ مالی و چه قانونی-اجرایی باید مرتفع شود.

 

مطالب مرتبط:

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌‎وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان:
بخش خصوصی می‌تواند تسهیل‎کننده روند تولید ثروت از علم باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:

عملکرد خوب دولت در پیشرفت علمی و ارتقاء فناوری بومی

   دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد
   تجاری‌سازی اختراعات، راه برون‌رفت از اقتصاد متکی بر نفت و منابع طبیعی

   عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:
  اهمیت نقش اصحاب رسانه در نهادینه شدن فرهنگ نخبگانی

   عضو کمیسیون بهداشت و درمان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد

   هم‌افزایی دولت و مجلس لازمه توسعه‌پایدار

   عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان خبر داد:
   تصویب لایحه حمایت از تولید ملی و کارآفرینی در مجلس

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌‌رسانی بنیاد ملی نخبگان:
نگاه جهانی، لازمه رشد اقتصاد دانش‌بنیان و تولید محصول از علم است

   سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان:

آینده از آنِ کشوری است که در حوزه علم و فناوری سرمایه‌گذاری کند

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان:
   پیشرفت همه‌جانبه کشور در گرو توجه به نخبگان و توسعه دانش و فناوری است

   سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان:
   برندسازی؛ راهی برای موفقیت محصولات دانش‌بنیان در بازار

   دبیر کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان:
   حرکت پرشتابی برای حمایت از نخبگان و تبدیل ایده به محصول دانش‌بنیان آغاز شده است

تاریخ انتشار : 1394/03/24
کد : 70657
تعداد بازدید: 390