تولید کالای باکیفیت مساوی با رشد اقتصادی است

عبدالرضا اکبری معتقد است؛ اگر کالای خوب و ‌با کیفیت در داخل کشور تولید شود، در نهایت به رشد اقتصادی جامعه کمک ‌می‌کند.

عبدالرضا اکبری معتقد است؛ اگر کالای خوب و ‌با کیفیت در داخل کشور تولید شود، در نهایت به رشد اقتصادی جامعه کمک ‌می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ عبدالرضا اکبری بازیگر سینما و تلویزیون با تاکید بر اهمیت رونق تولید کالای دانش بنیان در کشور اظهار کرد: وقتی تولیدکننده ها، کالای خوب و باکیفیت را به مردم عرضه کنند؛ کالای باکیفیتی که حتی بتوان به دیگر کشورها نیز صادر کرد، همه مردم از حمایت از آن استقبال می‌کنند و‌ همین موضوع سبب رشد اقتصادی می شود.

این بازیگر ‌ادامه داد: درباره کار تخصصی خودم بازیگری و فیلمسازی، باید بگویم ما همیشه تاکید داریم سریال هایی تولید کنیم که در قدوقواره ای باشد تا سطح توقعات مردم را برآورده کند. پس باید موضوع خوبی داشته باشد، کیفیت و ساختار درستی داشته باشد، یک گروه حرفه ای، سازنده آن اثر باشند‌. ضمن اینکه برای تولید یک اثر قابل دفاع، باید سرمایه خوب هم داشت.

وی با بیان اینکه سینما و تلویزیون این روزها در دنیا، یک هنر-صنعت است، ابراز کرد:‌ برخی کشورها به خوبی از این هنر-صنعت بهره وری و سرمایه گذاری می کنند، متخصص ها را گرد هم می آورند و در نهایت، نتیجه اش نشاندن مخاطب به تماشای آثارشان است.

اکبری در پاسخ به اینکه تبلیغات و فضای مجازی چگونه به معرفی کالای دانش بنیان ایرانی کمک می کند، تصریح کرد: مردم کالای خودمان را با کالای خارجی مقایسه می کنند و اگر کالای خودمان کیفیت خوبی نداشته باشد، ترجیح می دهند هزینه بیشتری پرداخت کنند و ‌آن کالای خارجی را تهیه کنند. پس اگر تولیدکننده ما کیفیت کالایش را به سطح استاندارد برساند، بازارش رونق می گیرد چرا که کالای دانش بنیان باکیفیت، خودش تبلیغ خودش را می کند. با این حال، برگزاری رویدادهایی همچون جشنواره «ایران ساخت» که برای حمایت از تولید کالای ایرانی به راه افتاده است هم، شرایط را دوچندان به نفع تولیدکننده ایرانی تغییر می دهد.

این بازیگر با اشاره به اینکه این روزها تبلیغ در فروش کالای باکیفیت، جایگاه مهمی دارد و هر کالایی نیازمند تبلیغ درست است، افزود: استفاده از  فضای مجازی  و تولید محتوای مناسب برای حمایت از کالای باکیفیت ساخت داخل، در تبلیغات نقش تعیین‌کننده‌ای دارد چرا که مردم این روزها از فضای مجازی، بسیار استفاده می کنند و جشنواره «ایران ساخت» این هدف را هم دنبال می کند.

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، 15 آذرماه 1395 است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1395/09/13
کد : 70654
تعداد بازدید: 807