اطلس ظرفیت‌های علمی و فناورانه حوزه زیست‌فناوری در کشور تهیه می‌شود

ستاد توسعه زیست‌فناوری در آینده نزدیک اقدام به تهیه اطلس ظرفیت‌های علمی و فناورانه حوزه زیست‌فناوری می‌کند.

ستاد توسعه زیست‌فناوری در آینده نزدیک اقدام به تهیه اطلس ظرفیت‌های علمی و فناورانه حوزه زیست‌فناوری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تصریح کرد:‌ ستاد توسعه زیست‌فناوری که بر اساس اسناد جاری، وظیفه حمایت، هدایت و هماهنگی موسسات و مراکز فعال و مرتبط با زیست‌فناوری را بر عهده دارد، در نظر دارد اطلس ظرفیت‌های علمی و فناورانه حوزه زیست‌فناوری را تهیه کند.

وی افزود: این اطلس با اهتمام ظرفیت‌های فکری هر گروه پژوهشی، مرکز تحقیقاتی، پژوهشکده، قطب علمی و یا پژوهشگاه‌ها تهیه خواهد شد.

به گفته قانعی، این حمایت‌ها با این هدف صورت می‌گیرد که با مدیریت بسامان و پیگیری ماموریت محوری در هر واحد علمی، بر یک عرصه اولویت دار اختصاصی و با هدف عمق بخشی به تسلط دانشی و تحقق نیاز کاربردی کشور امکان حمایت‌های هدفمند اعتباری فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: مراکز مختلف مانند دانشگاه‌ها، موسسه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و قطب‌های علمی با توجه به تمام ظرفیت‌های زیست‌فناوری موجود می‌توانند یک و حداکثر تا سه موضوع محوری اصلی و اولویت دار در حوزه زیست فناوری را با رویکرد آینده‌نگارانه، به همراه دستاوردهای مورد انتظار طی یک برنامه سه تا پنج ساله انتخاب و برای تصمیم گیری‌های آتی به ستاد توسعه زیست فناوری اعلام کنند.

 

تاریخ انتشار : 1394/11/26
کد : 70640
تعداد بازدید: 324