سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو (IPEC 2016) برگزار می‌شود

دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو (IPEC 2016) در روزهای 26 الی 28 مهرماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

 دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو (IPEC 2016) در روزهای 26 الی 28 مهرماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، فقدان گردهمايي متوالی و پایدار با نگاهی محتوایی و راهبردی در ایران به عنوان کشوری نفت خیز، حضور بخش خصوصی بعنوان بانی برگزاری کنگره و رویکرد توامان فنی و اقتصادی به مسائل و چالش های حوزه نفت و نیرو از جمله مواردی است که ضرورت برگزاری این رویداد را تبیین می کند. از این رو دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با بررسی راهبردهای توسعه و سرمایه گذاری در بخش نفت و نیرو از دو دیدگاه درونزایی و برونگرایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.
بنیان¬گذاری و تداوم برگزاري منظم رویدادهایی که با نگاهی راهبردی این حوزه را مورد بررسی قرار دهند، مي تواند اثرات عميق و بلندمدتی را در سیاست گذاری این حوزه و تبیین نقشه راه بگذارد.

لازم به ذکر است اولین کنگره راهبردی نفت و نیرو در جهت تامین اهداف فوق، در تاریخ 27 تا 29 مهرماه 1394 با حضور مقامات تراز اول کشور و بیش از 150 شرکت کننده خارجی و 2000 شرکت کننده داخلی و 16 سخنران کلیدی از مهم ترین شرکت ها و نهادهای مطرح بین المللی حوزه نفت و نیرو در هتل المپیک تهران برگزار شد.

محورهای اصلی در برگزاری دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو

بیمه های اعتباری و روش های جدید تامین مالی در بخش انرژی، بررسی تجارب و ساختار شرکت های NOC  و E&P، ضرورت اجرای طرح های ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز ایران و مروری بر تجارب جهانی  و آسیب شناسی عدم توسعه بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز و راهکارهای تقویت آن ، همچنین رگولاتوری در بخش انرژی، تجارب جهانی و راهبردهای ملی  از محورهای اصلی این کنگره به شمار میروند.

از سوی دیگر ارتقای بهره¬وری در بخش انرژی، برنامه های آتی پتروشیمی و راهبردهای توسعه بخش پایین دست،  انرژی های نو) تجارب موفق جهانی) و  گزینه های اقتصادی تخصیص منابع گازی ایران  همچنین  چالش ها و راهکارهای ارتقای فناوری پس از انتقال آن از دیگر محورهای کنگره راهبردی نفت و نیرو است که میتوان به آن اشاره کرد.

آخرین مهلت ارسال چکیده‌ی مبسوط برای این کنگره ۱۵ تیرماه سال جاری است.

 

تاریخ انتشار : 1395/05/16
کد : 70593
تعداد بازدید: 97

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601