نوع نگاه در بنیاد ملی نخبگان بر مبنای سند راهبردی نخبگان درحال تغییر است

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان، مبنای تغییرات در آیین نامه‌ها و رویکرد بنیاد را سند راهبردی کشور در امور نخبگان عنوان کرد.

 معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان، مبنای تغییرات در آیین نامه‌ها و رویکرد بنیاد را سند راهبردی کشور در امور نخبگان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر غلامعلی منتظر در مراسم افتتاحیه هجدهمین نشست سراسري رئیسان بنيادهاي استاني نخبگان که صبح امروز در مشهد مقدس  برگزار شد، با اشاره به تصویب سياست‌نامه نشست‌ ‌سراسري رئيسان بنيادهاي نخبگان استاني گفت: ايجاد تعامل ميان بنياد ملّي و بنيادهاي استاني از طريق اطلاع‌رساني برنامه‌هاي مصوّب، هم‌فكري و هم‌افزايي درباره برنامه‌ها و تصميم‌هاي ملّي و منطقه‌اي و كمك به فرايند تصميم‌سازي در بنياد و آشنايي با تجربه‌هاي بنيادهاي استاني و تبادل آنها از اهداف برگزاری این نشست ها محسوب می شود.

وی با اشاره به تغییر آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان افزود: هدف اصلی تغییر و اصلاح آیین نامه ها تغییر در مسیر و ریلی است که بنیاد در حال حرکت در آن بوده است. پیش از این تلاش بنیاد ملی نخبگان در حوزه تاسیس بوده است اما رویکرد فعلی در تغییر آیین نامه ها ناظر بر سند راهبردی کشور درامور نخبگان است که یکی از اسناد مورد توجه مقام معظم رهبری است.

وی با تاکید براینکه بر مبنای سند راهبردی کشور در امور نخبگان نوع نگاه در بنیاد در حال تغییر است،گفت: تلاش ما بر این است که مسیری را طراحی کنیم که در انتهای این مسیر ایجاد تحولات مدیریتی در کشور به وسیله نخبگان حوزوی و دانشگاهی  صورت بگیرد به عبارت دیگر در تلاشیم با طراحی مسیری در مدت معینی به جایی برسیم که نخبگان کشور بتوانند مدیریت تحول کشور را در همه حوزه ها بر عهده بگیرند که در نهایت به توسعه کشور منجر خواهد شد.

دکتر منتظر ادامه داد: در ایجاد این مسیر نهادهای بسیاری درگیر فعالیت هستند که هنر بنیاد ملی نخبگان باید این باشد که بتواند هم افزایی مناسبی را بین این بخش ها به وجود بیاورد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد مل نخبگان با اشاره به نزدیکی و قرابت زیاد فعالیت بنیاد ملی نخبگان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حتی قانون هم روسای این دو نهاد را یکی انتخاب کرده است و به نظر من حضور دکتر ستاری در این مسئولیت تحول خوبی را در این زمینه رقم زده است. تلاش ایشان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این است حوزه فناوری و نوآوری و تجاری سازی را در کشور  پررنگ کرده و مسیر توسعه کشور را به این سمت سوق دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: به طور کلی از میان جمیعیت کشور بین 750 هزار تا یک میلیون نفر کسانی داریم که بالقوه باید در حوزه های مختلف باید به آنها توجه شود.بنابراین این شان بنیاد ملی نخبگان و بنیاد های نخبگان استانی است که برای شناسایی، هدایت و بکارگیری این افراد برنامه ریزی کرد که تمامی این مسیر در سند راهبردی کشور در امور نخبگان به مسیری نخبگی مشهور است.

دکتر منتظر در ادامه آیین نامه جدید اعطای جایزه تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر را که اخیرا مصوب و ابلاغ شده بود تشریح کرد.

 

 

تاریخ انتشار : 1393/05/15
کد : 70571
تعداد بازدید: 579