نشست هم اندیشی نخبگان استان کرمان با مسئولان استان برگزار شد

نشست هم اندیشی نخبگان استان کرمان با حضور یکصد نفر از نخبگان سطح یک و سطح دو بنیاد ملی نخبگان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان، رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و مسئولان استان در مهمانسرای جهانگردی کرمان برگزار شد.

نشست هم اندیشی نخبگان استان کرمان با حضور یکصد نفر از نخبگان سطح یک و سطح دو بنیاد ملی نخبگان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان، رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و مسئولان استان در مهمانسرای جهانگردی کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در ابتدای این مراسم دکتر علیرضا سعیدی؛ رییس بنیاد نخبگان استان کرمان ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به ذکر پیشینه ای از بنیاد نخبگان استان کرمان و سیاست‌ها و اولویت‌های بنیاد ملی نخبگان پرداخت و هوش، استعداد و خلاقیت خدادادی، تخصص و تجربه و تاثیرگذاری بی نظیر یا کم نظیر را از جمله ویژگی های نخبگان برشمرد.

وی ادامه داد: همه افراد تحت پوشش از هوش واستعداد و خلاقیت خدادادی برخوردار هستند که بایستی با تحصیل تخصص و تجربه از آن نهایت استفاده را ببرند و بنیاد نخبگان در بالا بردن میزان تخصص و تجربه ایشان فعالیتهایی را در برنامه دارد.

سعیدی ادامه داد: تأثیرگذاری به دست خود نخبه است، کسی که هوش خدادادی دارد و از تجربه و تخصص برخوردار است خودش می تواند با تلاش فراوان تأثیر مثبتی در منطقه یا کشور خود بگذارد. البته هر سه ویژگی باید در فرد به وجود بیاید تا خود را نخبه بداند.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمان افزود: سیاستهای کلی بنیاد ملی نخبگان بر سه اصل نخبه گزینی، نخبه پروری و نخبه گماری است و در راستای تحقق اهداف بنیاد ملی نخبگان، بنیاد نخبگان استان کرمان به دنبال اجرای برنامه های ذیل است:

 به روز رسانی و تکمیل بانک اطلاعات نخبگان در جهت شناخت و بهره مندی استان از تخصص و تجربه این عزیزان، توانمند سازی افراد تحت پوشش بنیاد در زمینه های آموزشی، صنعتی و پژوهشی که با استفاده از اساتید برتر کشور با تخصصهای خاص برگزار خواهد شد و تعامل بیشتر نخبگان با صنایع استان از طریق بازدیدهای تخصصی از صنایع و تشکیل کارگروههای تخصصی در بنیاد با همکاری دانشگاه‌ها و شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری همچنین تعامل بیشتر با مراکز نخبه پرور مانند دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی.

سپس معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان گفت: در حال حاضر سیاست کشور حمایت از شرکتهای دانش بنیان است و هفتصد عضو هیئت علمی غیر پزشکی در استان، خواستار تحرک بیشتر نخبگان و کمک گرفتن از اساتید دانشگاه جهت راه اندازی این شرکتها هستند.

دکتر نصرالله گرامی ادامه داد: صندوق فناوری های پیشرفته با دستور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در کرمان تشکیل خواهد شد که در حال پیگیری راه اندازی آن هستیم تا قسمتی از مشکلات پژوهشگران حل شود.

معاون توسعه مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار تصریح کرد: نخبه باید کار آفرین و اشتغال زا باشد و دنبال کار دولتی نباشد و باعث توسعه استان و کشور شود.

در پایان این نشست، شش نفر از نخبگان حاضر در جلسه به بیان مسائل و مشکلات نخبگان پرداخته و راه حل هایی در سطح استانی و ملی ارائه کردند.

تاریخ انتشار : 1393/05/06
کد : 70567
تعداد بازدید: 758