برگزاری مراسم ترحیم والده رییس جمهوری با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی

مراسم ترحیم والده حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی؛ رییس جمهوری با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، مقام‌های ارشد کشوری و لشکری و مردم تهران در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد.

مراسم ترحیم والده حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مقامهای ارشد کشوری و لشکری و مردم در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در مراسم ترحیم والده رییس جمهوری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم حضور یافتند و ضمن قرائت فاتحه ، علو درجات آن مرحومه را از خداوند متعال مسالت کردند.

اعضای هیات دولت، معاونین و مشاورین رییس جمهوری، مسئولین و مدیران ارشد نظام، نمایندگان سفرای کشورهای خارجی، شخصیت های علمی و سیاسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر تهران و اقشار مختلف مردم نیز در این مراسم حضور داشتند.

در مراسم ختم و فاتحه خوانی والده دکتر حسن روحانی که در فضایی معنوی برگزار شد، ضمن مداحی یکی از مداحان اهل بیت، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت.

وی در سخنانی اظهارداشت: هنر مادر پرهیزکار و شایسته رییس جمهوری تنها این نبود که فرزندشان رییس جمهور است بلکه هنرشان آن است که فرزندشان در یک نظام مشروع الهی که مشروعیت خود را از فقیهی عادل و صالح و مقبولیت اجتماعی خود را از توده های مردم گرفته است، در حماسه بزرگ سیاسی ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ و با مشارکتی مبتنی بر اخلاق، عقلانیت، ایمان و تعهد ملت ایران در جایگاه ریاست جمهوری یک ملت فاخر قرار گرفته است.

ابوترابی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۴ به نام "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" گفت: این نامگذاری برای آن است که همه در کنار هم و در یک جبهه واحد در کنار خدمتگزاران ملت و در برابر زیاده خواهان برای دفاع از منافع ملی کشور بایستند که برای تحقق این امر باید خودخواهی ها و عدم تحمل یکدیگر را کنار گذاشت و همه جریان های سیاسی کشور با حرکتی مبتنی بر اخلاق و ایمان، حماسه دیگری را خلق کنند.

همچنین دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در این مراسم ضمن قرائت فاتحه، علو درجات آن مرحومه را از خداوند متعال مسألت نمودند.

تاریخ انتشار : 1394/01/05
کد : 70539
تعداد بازدید: 347