جایزه مصطفی(ص) اتفاق بسیار مهمی است و باید ماندگار شود

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در بازدید خود از پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران پتانسیل زیادی در زمینه تولید و ترویج علم دارد گفت: جایزه مصطفي(ص) این پتانسیل را دارد تا با جایزه نوبل برابری داشته باشد.

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در بازدید خود از پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران پتانسیل زیادی در زمینه تولید و ترویج علم دارد گفت: جایزه مصطفي (ص) این پتانسیل را دارد تا با جایزه نوبل برابری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی ری‌شهری تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به منظور آشنایی با زیرساخت‌های فناوری و شرکت‌های دانش بنیان از پارک فناوری پردیس در بازدید یک‌روزه بر تقویت بسترهای علمی و تولید ثروت از دانش تاکید کرد.

وی افزود: پارک فناوری پردیس معاونت علمی به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پارک علم و فناوری کشور، پتانسیل زیادی در زمینه تولید علم دارد.

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با ابراز خرسندی از تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که در حوزه علم در کشور صورت می‌گیرد تاکید کرد: این نوع حرکت‌های علمی که در بستر پارک فناوری پردیس معاونت علمی شکل گرفته است قابل تحسین و تقدیر است چرا که رشد در حوزه علم موجب بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین ری شهری در این بازدید با نحوه فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک مطلع و با فناوری‌های نوین درحوزه طراحی و تولید نانوسکوپ، فناوری تبدیل علم به بازی در حوزه دانش آموزی و استفاده از ابزارهای نوین در حوزه‌های آموزش دین آشنا شد.

وی در ادامه با نحوه برگزاری جایزه مصطفي (ص) آشنا شد و در این خصوص اظهار کرد: این حرکت علمی که با نام پیغمبر منقوش شده است بسیار اتفاق مهمی است و باید ماندگار شود.

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تاکید کرد: برگزاری چنین فعالیتی از سوی جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات است که این رویداد تنها برای مسلمانان جهان اختصاص داده شده است.

براساس سند اجرایی جایزه مصطفی(ص)، پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسئولیت دبیرخانه دائمی جایزه و فرآیندهای اجرایی را برعهده دارد. دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.

جایزه مصطفي(ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اعطا می‌شود ضمن اینکه این جایزه در سال جاری برای نخستین بار با هدف ترویج و تشویق علم‌آموزی و پژوهش در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) اهدا خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/07/01
کد : 70524
تعداد بازدید: 323