جمعه 9 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مراسم اختتامیه «نهمین همایش ملی نخبگان فردا» برگزار شد

مراسم اختتامیه نهمین همایش ملی نخبگان فردا با حضور قائم‌مقام و معاونین بنیاد ملی نخبگان، تعدادی از روسای بنیادهای استانی و جمعی از نخبگان و مستعدان‌برتر عصر چهارشنبه بیست‌ودوم مهرماه در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

مراسم اختتامیه نهمین همایش ملی نخبگان فردا با حضور قائم‌مقام و معاونین بنیاد ملی نخبگان، تعدادی از روسای بنیادهای استانی و جمعی از نخبگان و مستعدان‌برتر عصر چهارشنبه بیست‌ودوم مهرماه در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛
در این مراسم که با سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام‌‎الله مجید آغاز شد، آریا الستی؛ معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و دبیر نهمین همایش ملی نخبگان فردا، ترویج کارگروهی را مهمترین محور این همایش دانست و سادگی و طراحی برنامه‌های توانمندسازی در حوزه کارگروهی را مهمترین شاخصه این همایش توصیف کرد.

پخش نماهنگ فرمایشات مقام‌معظم‌رهبری و سخنان رئیس‌جمهور و دکتر ستاری با محوریت لزوم بکارگیری تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نخبگان و مستعدان‌برتر و حفظ آنان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه و توسعه‌پایدار بخش دیگری از این مراسم بود.

در ادامه کلیپ سخنان معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و تعدادی از مستعدان‌برتر شرکت‌کننده در نهمین همایش ملی نخبگان فردا با موضوع افزایش امید به آینده و ارتقاء خودباوری در سایه کارگروهی برای حضار پخش شد.

سپس سعید سهراب‌پور، قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان پشت تریبون قرار گرفت و سخنان خود را با اشاره به رشادت‌ها‌ و ایثارگری‌های شهدای جنگ تحمیلی آغاز کرد و دوران جنگ را نقطه آغاز نوآوری جوانان باهوش ایرانی در دوران پس از انقلاب نامید.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان بخش دیگر سخنان خود را به لزوم بکارگیری صحیح ظرفیت‌های نخبگان و مستعدان‌برتر اختصاص داد و مدیریت صحیح داشته‌های کشور را کلید و رمز موفقیت‌ در حوزه‌ علم و فناوری عنوان کرد.

وی در پایان سخنان خود بر حفظ امید به آینده و افزایش خودباوری در جوانان و خاصه مستعدان‌برتر تأکید کرد.
در بخش دیگری از مراسم اختتامیه « نهمین همایش ملی نخبگان فردا»، دکتر اصفهانیان؛ برگزیده جایزه علمی علامه طباطبایی دقایقی برای حضار سخنرانی کرد.
افزایش بودجه پژوهشی کشور، عدم وابستگی پژوهش به پول نفت و شرایط تحریم، لزوم تربیت محقق حرفه‌ای و البته ضرورت گسترش دانشگاه‌های نسل سوم (کارآفرین) مهمترین محورهای سخنرانی این استاد دانشگاه بود.

وی در بخشی از سخنان خود رفع بیماری‌های صنعت را در گرو راه‌اندازی کلینیک‌های مهندسی دانست و اشاره کرد: از آنجاییکه هیچ بیماری برای بهبودی به جای کلینیک و بیمارستان به دانشگاه علوم‌پزشکی مراجعه نمی‌‎کند، صنعت نیز برای درمان بیماری‌های خود نباید به دانشگاه رجوع کند؛ چراکه رسالت دانشگاه این نیست؛ برای درمان صنعت در وهله اول باید کلینیک مهندسی با امکانات بالا راه‌اندازی و فعال شود.

اصفهانیان حضور نیروی انسانی متخصص و وجود کار گروهی و سازمان‌یافته را مهمترین ارکان توسعه کشور عنوان کرد.

تقدیر از برگزیدگان و عکس یادبود آخرین سکانس «نهمین همایش ملی نخبگان فردا» بود.

تاریخ انتشار : 1394/07/23
کد : 70520
تعداد بازدید: 276

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601