مراسم اختتامیه «نهمین همایش ملی نخبگان فردا» برگزار شد

مراسم اختتامیه نهمین همایش ملی نخبگان فردا با حضور قائم‌مقام و معاونین بنیاد ملی نخبگان، تعدادی از روسای بنیادهای استانی و جمعی از نخبگان و مستعدان‌برتر عصر چهارشنبه بیست‌ودوم مهرماه در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

مراسم اختتامیه نهمین همایش ملی نخبگان فردا با حضور قائم‌مقام و معاونین بنیاد ملی نخبگان، تعدادی از روسای بنیادهای استانی و جمعی از نخبگان و مستعدان‌برتر عصر چهارشنبه بیست‌ودوم مهرماه در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛
در این مراسم که با سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام‌‎الله مجید آغاز شد، آریا الستی؛ معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و دبیر نهمین همایش ملی نخبگان فردا، ترویج کارگروهی را مهمترین محور این همایش دانست و سادگی و طراحی برنامه‌های توانمندسازی در حوزه کارگروهی را مهمترین شاخصه این همایش توصیف کرد.

پخش نماهنگ فرمایشات مقام‌معظم‌رهبری و سخنان رئیس‌جمهور و دکتر ستاری با محوریت لزوم بکارگیری تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نخبگان و مستعدان‌برتر و حفظ آنان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه و توسعه‌پایدار بخش دیگری از این مراسم بود.

در ادامه کلیپ سخنان معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و تعدادی از مستعدان‌برتر شرکت‌کننده در نهمین همایش ملی نخبگان فردا با موضوع افزایش امید به آینده و ارتقاء خودباوری در سایه کارگروهی برای حضار پخش شد.

سپس سعید سهراب‌پور، قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان پشت تریبون قرار گرفت و سخنان خود را با اشاره به رشادت‌ها‌ و ایثارگری‌های شهدای جنگ تحمیلی آغاز کرد و دوران جنگ را نقطه آغاز نوآوری جوانان باهوش ایرانی در دوران پس از انقلاب نامید.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان بخش دیگر سخنان خود را به لزوم بکارگیری صحیح ظرفیت‌های نخبگان و مستعدان‌برتر اختصاص داد و مدیریت صحیح داشته‌های کشور را کلید و رمز موفقیت‌ در حوزه‌ علم و فناوری عنوان کرد.

وی در پایان سخنان خود بر حفظ امید به آینده و افزایش خودباوری در جوانان و خاصه مستعدان‌برتر تأکید کرد.
در بخش دیگری از مراسم اختتامیه « نهمین همایش ملی نخبگان فردا»، دکتر اصفهانیان؛ برگزیده جایزه علمی علامه طباطبایی دقایقی برای حضار سخنرانی کرد.
افزایش بودجه پژوهشی کشور، عدم وابستگی پژوهش به پول نفت و شرایط تحریم، لزوم تربیت محقق حرفه‌ای و البته ضرورت گسترش دانشگاه‌های نسل سوم (کارآفرین) مهمترین محورهای سخنرانی این استاد دانشگاه بود.

وی در بخشی از سخنان خود رفع بیماری‌های صنعت را در گرو راه‌اندازی کلینیک‌های مهندسی دانست و اشاره کرد: از آنجاییکه هیچ بیماری برای بهبودی به جای کلینیک و بیمارستان به دانشگاه علوم‌پزشکی مراجعه نمی‌‎کند، صنعت نیز برای درمان بیماری‌های خود نباید به دانشگاه رجوع کند؛ چراکه رسالت دانشگاه این نیست؛ برای درمان صنعت در وهله اول باید کلینیک مهندسی با امکانات بالا راه‌اندازی و فعال شود.

اصفهانیان حضور نیروی انسانی متخصص و وجود کار گروهی و سازمان‌یافته را مهمترین ارکان توسعه کشور عنوان کرد.

تقدیر از برگزیدگان و عکس یادبود آخرین سکانس «نهمین همایش ملی نخبگان فردا» بود.

تاریخ انتشار : 1394/07/23
کد : 70520
تعداد بازدید: 541