نخستین همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها برگزار می‌شود

نخستين همایش بین‌المللی استعدادها با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) از 24 تا 26 آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نخستين همایش بین‌المللی استعدادها با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) از 24 تا 26 آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، نصرت‌الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برگزاری گردهمایی مدیریت استعدادها بیان کرد: استفاده از تمامي استعدادهاي موجود در هر جامعه‌ای هزينه‌هاي آن كشور را كاهش و در آمد ناشي از توليد علم را بطور قابل توجهي افزايش می‌دهد که این مسئله نيازمند آشنايي با شيوه‌هاي رايج استعداديابي و استعدادپروري در جهان است كه پس از به روز كردن آن با توجه به فرهنگ در وضعيت اجتماعي كشورمان مي توانيم الگويي نو در جهان براي آن تعريف كنيم.

وی در ادامه افزود: با اين هدف، نخستين همایش بین المللی استعدادها از 24 تا 26 آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد که پس از برگزاری این همایش انتظار آشنایی مخاطبان با روش‌های نوین علمی استعدادیابی، مبانی تئوری علوم اعصاب در نخبه پروری و سیستم­های نخبه پروری کشورهای پیشرفته می‌رود.

ضرغام عنوان کرد: تاکید بر عوامل آموزشی و تربیتی از دیگر دستاوردهای این گرد همایی است تا شرکت‌کنندگان با این عوامل و چالش‌های پیش روی آن، آشنا شده و در راستای نهادینه‌سازی سیستم‌های صحیح آموزشی قدم بردارند.

وی با اشاره به اینکه همكاري‏هاي علمي پيش شرط و لازمه توسعه همه جانبه این امر است گفت: بنابراین اين گردهمايي تلاش دارد تا از طريق همكاري‏های علمي، آموزشي و تحقيقاتي و ايجاد ارتباط با دانشمندان جهان، اولین همایش مدیریت استعدادها را با اهدافی همچون آشنايي با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه استعدادیابی، شناسایی نیازهای تحقیقاتی و اولویت بندی آنها و در نهايت كمك به حفظ منافع ملی،  ارتقاء سطح تماس با مراکز علمی و پژوهشی در گستره ملی و جهانی و همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمان‏هاي بين‌المللي برگزار کند.

گفتنی است، مدیریت استعداد و مفاهیم کاربردی، مدیریت استعداد و سیاست گذاری، مدیریت استعداد و علوم اعصاب، مدیریت استعداد و آموزش، مدیریت استعداد، تکنولوژی و رسانه و مدیریت استعداد و فرهنگ محورهای همایش هستند همچنین این همایش با حضور سخنرانان بین‌المللی همچون Dr. Csilla Fuszek، Dr. Linda Pegani، Leslie Williamson و Dr. Tracey Tokuhama-Espinosa  در سالن جابر ابن حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/16
کد : 70507
تعداد بازدید: 397