«باشگاه قرآنی نور»کارگاه‌های هدفمند برگزار می‌کند

دکتر شقایق حق‌جو؛ از تشکیل کارگروه‌های هدفمند در «باشگاه قرآنی نور» با هدف انجام فعالیت‌های گروهی و جدی‌تر در زمینه قرآن کریم، خبر داد.

دکتر شقایق حق‌جو؛ از تشکیل کارگروه‌های هدفمند در «باشگاه قرآنی نور» با هدف انجام فعالیت‌های گروهی و جدی‌تر در زمینه قرآن کریم، خبر داد.

دکتر شقایق حق جو؛ در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان درباره «باشگاه قرآنی نور» گفت: انجام فعالیت‌هایی مبتنی بر قرآن کریم و ایجاد رابطه‌ای قلبی، دقیق و شخصی بین نخبگان و معجزه الهی یکی از اولویت‌های برنامه‌های فرهنگی بنیاد ملی نخبگان است. از این رو باشگاه قرآنی نور ویژه نخبگان و استعدادهای برتر سراسر کشور در سالروز میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام در سال1391، با هدف آشنایی با کتاب های خوب، انسان های وارسته و افرادی که فرصت رابطه هدفمند و معنی دار با قرآن را فراهم می‌آورند، آغاز به کار کرد.

وی درباره فعالیت‌های باشگاه گفت: از جمله فعالیت های این باشگاه می توان به برگزاری نشست های باشگاه هر 40روز یکبار، تشکیل «کارگروه های قرآنی» ، «هیئت اینترنتی نّباء» و «مطالب دریافتی» که در پایگاه اختصاصی این باشگاه توسط اعضا ارائه می شود، اشاره کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان افزود: همان طور که گفته شد این باشگاه با هدف انس و ایجاد عادت ارتباط مستمر با قرآن و فراهم آوردن معنویتی اصیل در پرتو قرآن در نخبگان تشکیل شده، بر این اساس اعضاء باشگاه نور طی قرارهای ۴۰ روزه متعهد می‌شوند هر روز فعالیتی پیرامون «ارتباط با قرآن» انجام دهند و پایان هر ۴۰ روز در جلسه‌ای دور هم جمع شده و همراه با یکدیگر و با حضور اساتید، درباره موضوع ۴۰ روز گذشته صحبت کرده و با برنامه ۴۰ روز آینده نیز آشنا می‌شوند.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه نشست های باشگاه نور با فواصل زمانی زیادی تشکیل می شود و اعضاء امکان تعامل مستمر با یکدیگر را ندارند تصمیم گرفتیم با تشکیل کارگروه هایی امکان انجام فعالیت های گروهی جدی تر قرآنی را برای اعضاء فراهم کنیم. به این ترتیب موضوعات بررسی شده در باشگاه قرآنی تا به امروز، در قالب گروه‌هایی تعریف شده، و با انتخاب یک سرگروه، امکان عضوگیری برای آن گروه ایجاد خواهد شد.

گفتنی است، تاکنون بیش از 350 نفر از اعضای اجتماعات نخبگانی سراسر کشور به عضویت این باشگاه درآمده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت آشنایی، عضویت و شرکت در فعالیت های این باشگاه به سایت Quran-bmn.ir مراجعه کنند.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ انتشار : 1393/05/22
کد : 70469
تعداد بازدید: 1070