سومین نمایشگاه توانمندی‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برپا شد

سومین نمایشگاه هم افزایی دولت، صنعت و دانشگاه که شامل توانمندی‌ها و ظرفیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاهیان امروز همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه الزهرا(س) گشایش یافت.

سومین نمایشگاه هم افزایی دولت، صنعت و دانشگاه که شامل توانمندی ها و ظرفیت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاهیان امروز همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه الزهرا(س) گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، نمایشگاه هم افزایی دولت، صنعت، دانشگاه، سومین گام خود را امروز 24آذرماه، در دانشگاه الزهرا برداشت. در افتتاحیه این نمایشگاه، مسوولان نمایشگاه الزهرا و پارک فناوری پردیس فناوری معاونت علمی به همراه جمعی از دانشگاهیان و دانشجویان این دانشگاه حضور داشتند و به اتفاق، از غرفه های مختلف آن بازدید کردند.
هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی دانشگاهیان دانشگاه الزهرا(س) با مأموریت، وظایف، اهداف، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های معاونت علمی و فناوری و زیرمجموعه‌های این معاونت در راستای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاهیان است.
این نمایشگاه پیش تر در دو دانشگاه برجسته کشور برگزار شده بود. هفته گذشته به مدت سه روز دانشگاه صنعتی شریف و پیش از آن دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان نمایشگاه توانمندی ها و ظرفیت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود.
در این نمایشگاه غرفه‌‌های معاونت‌ها و زیرمجموعه‌های معاونت علمی و فناوری، ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی، صند‌وق‌های نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان واحدهای فناوری و پارک فناوری پردیس معاونت علمی حضور دارند.

برگزاری کارگروه‌های تخصصی
طی سه روز برگزاری نمایشگاه هم‌افزایی دولت، صنعت، دانشگاه که اجرای آن برعهده پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، سه کارگاه تخصصی برای توانمندسازی و آشنایی بیش‌تر دانشجویان با فرآیندهای تجاری‌سازی برگزار خواهد شد.
در نخستین روز برگزاری نمایشگاه هم‌افزایی دولت، صنعت، دانشگاه در دانشگاه الزهرا، دو کارگاه تخصصی برگزار خواهد شد. کارگاه جذب سرمایه‌گذار و انتقال فناوری با حضور دکتر فیروزمنش برگزار می‌شود. این کارگاه از ساعت 11 روز دوشنبه بیست و چهارم آذرماه در سالن اندیشه برگزار می‌شود. اردوی کارآفرینی و تجاری سازی از ساعت 15 همین روز با حضور آقای دکتر میر برگزار خواهد شد.
روز چهارشنبه دو کارگاه جذب سرمایه گذار و انتقال فناوری و بازار دارایی فکری با حضور مهندس احمدی و مهندس زند وکیلی در ساعات‌ها 10 و 15 در سالن اندیشه به آشناسازی دانشگاهیان با فرآیندهای مختللف تجاری سازی، جذب سرمایه و انتقاب فناوری خواهند پرداخت
با توجه به حضور دانشجویان از آغازین ساعات گشایش نمایشگاه، پیش‌بینی می‌شود با حضور دانشگاهیان علاقمند استقبال خوبی از این نمایشگاه به‌عمل آورند.
سومین دوره نمایشگاه هم‌افزایی دولت، صنعت، دانشگاه با هدف معرفی اهداف، مأموریت‌ها، دستاوردها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به‌مدت سه روز تا 27 آذرماه سال جاری در دانشگاه الزهرا(س) برقرار خواهد بود.

 

تاریخ انتشار : 1393/09/24
کد : 70462
تعداد بازدید: 326