دانشگاه‌ها تشنه موضوعات کاربردی برای تحقیق هستند

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، گفت: دانشگاه‌ها علاقه‌مند به دریافت موضوعات کاربردی برای فعالیت‌های تحقیقاتی و به خصوص پایان نامه‌های دانشجویی هستند. این مسئله می‌تواند یکی از همکاری‌های خوب برای حوزه گیاهان دارویی محسوب شود.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را پتانسیل خوبی برای پیشبرد فعالیت‌های تحقیقی پروژه‌هایی در زمینه گیاهان دارویی دانست و گفت: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تشنه موضوعات کاربردی برای تحقیق هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، هشتاد و چهارمین جلسه اعضا شورا ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، در سالن ناصرخسرو دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به تدوین شاخص‌های کمی و کیفی سند راهبردی گیاهان دارویی و طب سنتی پرداختند.

دکتر محمدحسن عصاره، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در این جلسه به پتانسیل دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در راستای پیشبرد اهداف این حوزه دارا هستند اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌ها علاقه مند به دریافت موضوعات کاربردی برای فعالیت‌های تحقیقاتی و به خصوص پایان نامه های دانشجویی هستند. این مسئله می‌تواند یکی از همکاری‌های خوب برای حوزه گیاهان دارویی محسوب شود و اقداماتی تحقیقاتی که در بررسی شاخصه‌های سند راهبردی گیاهان دارویی مؤثر واقع می‌شوند را از این طریق پیش برد.

در ادامه این نشست، در هشتاد و سومین جلسه اعضا شورا ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی دکتر پیمان صالحی دبیر شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی به بررسی تدوین استاندارد در زمینه‌های اسانس عرقیات گیاهی، کشاورزی و خود گیاه به عنوان یک استاندارد پرداخت.

سپس، دکتر سید مجید معنوی معاون فناوری‌های زیستی مرکز همکاری‌های ریاست جمهوری سند ملی گیاهان دارویی را با محوریت‌های تجاری‌سازی و نوآوری در حوزه فناوری‌های زیستی بررسی کرد.
 
هشتاد و چهارمین جلسه ستاد توسعه گیاهان دارویی با حضور دکتر غلامرضا امین  (استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران) دکترمحسن  بیگدلی  (صاحب‌نظر و متخصص در شیمی گیاهی)، دکتر امیرحسین جمشیدی   ( نماینده سازمان غذا و دارو و دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای طبیعی ایران)، دکتر زهرا حیدری داویجانی  (مدیرعامل جامعه گیاه درمانی ایران)، دکتر محمود خدادوست (نماینده وزیر و معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، دکتر حسن خوش‌قلب (نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، دکتر فاطمه سفیدکن (نماینده وزیر جهاد کشاورزی و معاون خدمات پ‍ژوهشی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور) تشکیل شد.

همچنین دکتر  فضل‌الله صفی خانی  (معاون پژوهش و فناوری موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر)، دکتر  فریبرز غیبی (معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور)، دکتر محمدحسین لباسچی  (عضو هیئات‌علمی علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور)، دکتر ابوالقاسم متین  (صاحب‌نظر و مشاور علمی در بخش خصوصی)، دکترمحسن ناصری  (ریاست مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شاهد)، دکتر فر زاد نجفی (عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر رضازاده (نماینده جهاد دانشگاهی)، دکتر پوراندخت نیرومند (نماینده وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور) و دکتر مجید ولدان (مدیر کل دفتر تجاری‌سازی و انتقال فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی) در این جلسه حضور داشتند.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/17
کد : 70449
تعداد بازدید: 401