ضرورت تزریق فکر و ایده نخبگان و مستعدان‌برتر به برنامه‌های صدا و سیما

نیک‌روز گفت: معرفی و الگوسازی از نخبگان از طریق ترویج رموز موفقیت، بکارگیری نظریات آنان در ساخت و تولید برنامه‌های علمی و بهره‌مندی از آنان به عنوان کارشناس در زمینه‌های مختلف علمی، اجتماعی از مهمترین زمینه‌های همکاری و تعامل نخبگان و مستعدان برتر صدا و سیما با بنیاد نخبگان استان است.

نیک‌روز گفت: معرفی و الگوسازی از نخبگان از طریق ترویج رموز موفقیت، بکارگیری نظریات آنان در ساخت و تولید برنامه‌های علمی و بهره‌مندی از آنان به عنوان کارشناس در زمینه‌های مختلف علمی، اجتماعی از مهمترین زمینه‌های همکاری و تعامل صدا و سیما با بنیاد نخبگان استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این نشست یوسف نیک‌روز؛ رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد تاسیس بنیاد ملی نخبگان را بهترین راه برای سازمان‌دهی سرآمدان، متخصصان و مستعدان‌برتر عنوان کرد.

وی با اشاره به لزوم تعامل با دیگر دستگاه‌ها و نهادهای استان، افزود: در سند راهبردی کشور در امور نخبگان، نقش رسانه‌ها، خاصه صدا و سیما و سایر رسانه‌های مکتوب و مجازی به طور عام، قید شده است که باید با هم‌فکری و هم‌افزایی با این ارگان بستر رشد جامعه هدف فراهم شود تا در نهایت کشور به سمت اهداف تعیین شده در این سند گام بلندی بردارد.

نیک‌روز اضافه کرد: تکریم و پاسداشت جایگاه نخبگان در استان، از سویی مانع دلسردی نخبگان و سرآمدان استان می‌شود و از سوی دیگر به ماندگاری فیزیکی و ذهنی این افراد در استان کمک شایانی خواهد کرد.

وی به نقش پررنگ صدا و سیما در اشاعه و نهادینه کردن فرهنگ نخبگانی اشاره کرد و یکی از راه‌های تجلیل و تکریم نخبگان را شرکت در برنامه‌های تلویزیونی دانست و افزود: معرفی و الگوسازی از نخبگان از طریق ترویج رموز موفقیت، استفاده از نظریات آنان در ساخت و تولید برنامه‌های علمی و بهرمندی از آنان به عنوان کارشناس در زمینه‌های مختلف علمی، اجتماعی از مهمترین زمینه‌های همکاری و تعامل صدا و سیما با بنیاد نخبگان استان است.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: ایجاد انگیزه در جامعه نخبگانی باعث رشد علمی و اقتصادی در کل جامعه می‌شود، چرا که توسعه و رشد هر منطقه مستلزم حضور سرآمدان و متخصصان بومی در رأس کار و بکارگیری ایده‌های آنان است.

نیک‌روز در ادامه با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان نهادی سیاست‌گذار است نه مجری، بیان کرد: با کمک شورای علمی بنیاد، در آینده‌ای نزدیک برنامه‌هایی جهت افزایش همکاری سرآمدان و صدا و سیمای مرکز استان تدوین خواهد شد.

در ادامه این نشست افشارنیا؛ مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان نخبگان جامعه را حلقه واسط توسعه قلمداد کرد و افزود: صدا و سیمای استان کهگیلویه‌وبویراحمد برای تولید برنامه‌های با کیفیت نیازمند منبع تغذیه فکری نخبگان و مستعدان‌برتر است.

افشارنیا در پایان بر ضرورت گسترش تعامل صدا و سیمای کهگیلویه‌وبویراحمد با بنیاد نخبگان استان تأکید کرد.

 

تاریخ انتشار : 1394/05/27
کد : 70418
تعداد بازدید: 358