نکوداشت مقام علمی- فرهنگی دکتر ابوالقاسم سلطانی و زنده‌یاد دکتر علی زرگری برگزار می‌شود

مراسم نکوداشت مقام علمی- فرهنگی دکتر ابوالقاسم سلطانی و زنده‌یاد دکتر علی زرگری دوازدهم آبان ماه برگزار می‌شود.

مراسم نکوداشت مقام علمی- فرهنگی دکتر ابوالقاسم سلطانی و زنده‌یاد دکتر علی زرگری دوازدهم آبان ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم نکوداشت مفاخر علمی معاصر کشور در حوزه گیاهان دارویی، دکتر ابوالقاسم سلطانی و زنده‌یاد دکتر علی زرگری با همکاری ستاد توسعه علوم‌وفناوری گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی، شبکۀ‌ملی پژوهش و فناوری گیاهان‌دارویی، اساتید مرتبط از دانشگاه تهران و دانشگاه علوم‌پزشکی ایران دوازدهم آبان ماه 95 در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

زنده‌یاد دکتر علی زرگری؛ استاد تمام دکترای بیولوژی‌گیاهی دانشگاه تهران، عضو فرهنگستان علوم پزشکی است. دوره پنج جلدی کتاب «گیاهان دارویی» اثر دکتر علی زرگری است که به‌عنوان اولین منبع علمی و آکادمیک ایران در زمینۀ شناخت ترکیبات شیمیایی و خواص فارماکولوژیک گیاهان‌دارویی شناخته می‌شود.

دکتر ابوالقاسم سلطانی؛ استاد و مؤسس مؤسسه تحقیقات گیاهان‌دارویی در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران است. وی علاوه بر اجرای طرح مطالعات موزائیکی فیتوشیمیائی گیاهان ایران، نگارنده دایره‏المعارف طب سنتی و گیاهان‌دارویی ایران است که در این راه حدود 60 سال از عمر خود را صرف مطالعه منابع طب سنتی و گیاهان دارویی ایران از زبان‌های فارسی، عربی، اانگلیسی، فرانسه، روسی، چینی، ژاپنی و هندی کرده و با گردآوری 80 هزار فیش در طی این سال‌ها تا کنون 5 جلد (از 24 جلد) این دایره المعارف را به چاپ رسانده است.

بدینوسیله از تمامی نخبگان و مستعدان برتر علاقمند به حضور در این رویداد علمی-فرهنگی دعوت می‌شود ضمن مراجعه به سامانه ثبت‌نام رویدادهای فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران به نشانی http://visitfarhangi.bmn.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت‌نام برای حضور در این رویداد اقدام کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/08/04
کد : 70382
تعداد بازدید: 439