چهارشنبه 14 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

سمینار یاسا در تهران برگزار می‌شود

سمینار یاسا (موسسه بین‌المللی تحلیل کاربردی سیستم‌ها) توسط ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌ زیست معاونت علمی 24 و 25 فروردین ماه جاری برگزار می‌شود.

سمینار یاسا (موسسه بین‌المللی تحلیل کاربردی سیستم‌ها) توسط ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌ زیست معاونت علمی 24 و 25 فروردین ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و موسسه یاسا در اتریش، این ستاد در نشستی با هدف تدوین برنامه همکاری­های مشترک، میزبان هیأتی از مؤسسه بین­المللی تحلیل کاربردی سیستم­ها (یاسا) می‌شود.

موسسه بین المللی یاسا در شهر وین پایتخت اتریش واقع است و در حوزه تحلیل کاربردی سیستم ها فعالیت می کند.

این نشست با محوریت انرژی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه­ای در چهار کارگروه تخصصی در تاریخ­ 24 و 25 فروردین­ماه در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار می شود.

کارگروه تخصصی تحولات سیستم انرژی،کارگروه آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای، کارگروه تخصصی روش شناسی های مدل سازی و کارگروه انرژی و توسعه پایدار عناوین چهار کارگروه تخصصی این سمینار هستند.

در هر کارگروه تخصصی نمایندگانی از سازمان­های ذیربط و مراکز علمی و پژوهشی حضور داشته و به بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل مرتبط خواهند پرداخت.

انتظار می­رود در پایان این نشست، زمینه­های همکاری علمی و پژوهشی بین طرفین تعیین شود.

براساس این گزارش همکاری در زمینه های مربوط به غذا، آب، انرژی و محیط زیست در ظرفیت های جداگانه و پیوند دار آنها و تغییرات اقلیمی، تنوع زیستی و ایمنی زیستی، پسماندهای جامد و مایع، مدیریت ريسك سوانح طبیعی و تاب آوری در مقابل آنها، اقتصاد ریسک و بیمه، مدیریت سیستمی و یکپارچه محیط زیست، بهداشت و ایمنی (HSE) و ریسک های مرتبط، فقر، عدالت از جمله مفاد قرارداد تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و موسسه یاسا در اتریش است.

تبادل دانشمندان و متخصصان به منظور شناسایی، تعريف و تدوين پروژه های تحقیقاتی مشترک، تبادل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، مشارکت دوجانبه کارشناسان علمی و تحقیقاتی طرفین در سمینارها و کنفرانس ها، همکاری در برگزاری جلسات، کارگاه ها و کنفرانس ها برحسب مورد، برنامه ریزی جهت ظرفیت سازی از دیگر زمینه های مورد علاقه طرفین در تفاهم نامه این مذکور است.

این تفاهم نامه میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و موسسه یاسا در اتریش، 16 اردیبهشت ماه 1394 به امضا رسیده است.

 

تاریخ انتشار : 1395/01/23
کد : 70369
تعداد بازدید: 204

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601