انجمن گفتمان مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری راه‌اندازی شد

در راستای استفاده از خرد جمعی در سیاستگذاری و ایجاد شبکه‌ای از فعالان حوزه مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری و حل مسائل کلان کشور،‌ فروم گفتمان مدیریت و سیاستگذاری با حمایت معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد.

در راستای استفاده از خرد جمعی در سیاستگذاری و ایجاد شبکه‌ای از فعالان حوزه مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری و حل مسائل کلان کشور،‌ فروم گفتمان مدیریت و سیاستگذاری با حمایت معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در راستای استفاده از خرد جمعی در سیاستگذاری و ایجاد شبکه‌سازی فعالان حوزه مدیریت و سیاست‌گذاری علم و فناوری، با حمایت معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فروم گفتمان مدیریت و سیاستگذاری راه اندازی شد. در این فروم، موارد مرتبط با سیاستگذاری علم و فناوری شامل مسائل و مشکلات کلان کشور و مسائل مرتبط دانشجویی در این حوزه، مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند.

در نخستین بخش این فروم، اعضا می‌توانند مسائل و مشکلات روز کشور را مورد بحث قرار دهند. در حال حاضر یکی از حوزه‌های اولویت‌دارد کلان کشور یعنی برنامه ششم توسعه فعال شده است و قابلبت تعریف و ایجاد موضوعات بعدی نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، دومین بخش این انجمن، به دو حوزه مسائل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم‌بندی شده است و در آن مسائل مرتبط دانشجویی نظیر طرح مشکلات دانشجویی، معرفی و به اشتراک گذاری منابع و مسائلی از این دست مورد بحث قرار می گیرد. این انجمن کمک می‌کند فعالان حوزه مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری، با به اشتراک گذاری تجربیات و راه حل‌ها و همچنین طرح مشکلات خود، به ارتقای این حوزه در کشور کمک کنند.

این فروم با ایجاد بستری برای برای بررسی و ارائه راه‌حل مسائل کلان سیاست‌گذاری کشور از طریق ایجاد تالارهای گفت‌گو، به پیشرفت در حوزه فناوری و نواوری کمک می کند.

انجمن گفتمان مدیریت سیاست گذاری علم و فناوری، ضمن بررسی محورهای کلان و دانشجویی، می‌تواند با ارائه نتایج و راه‌کارهای اساسی این حوزه، در ایجاد شبکه‌ای گسترده از فعالان این حوزه اثرگذار باشد.

انجمن گفتمان مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری از طریق تارنمای www.nitforum.ir قابل دسترس خواهد بود.

علاقمندان به شرکت در بحث‌ها می توانند پس از ثبت نام در انجمن، ضمن استفاده از مباحث تخصصی ارائه شده به بحث و گفتگو با با دیگر فعالان حوزه بپردازند.

این انجمن در پی برگزاری موفق و مستمر سلسله نشست‌های گفتمان مدیریت و سیاست گذاری علم و فناوری به همت معاونت سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد شبکه‌ای از فعالان حوزه مدیریت و سیاست‌گذاری علم و فناوری را در دستور کار قرار داده و بهبود و ارتقای جامعه مدیریت و سیاستگذاری فناوری را دنبال خواهد کرد.

 

تاریخ انتشار : 1393/11/27
کد : 70358
تعداد بازدید: 374