ایران در حال فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر علوم فیلیپین بر توانمندی‌های کشورمان در انتقال دستاوردهای دانش و فناوری به این کشور تاکید کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر علوم فیلیپین بر توانمندی‌های کشورمان در انتقال دستاوردهای دانش و فناوری به این کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیدار با ماریو مونتئو وزیر علوم فیلیپین با اشاره به ظرفیت همکاری های دو جانبه میان ایران و فیلیپین عنوان کرد: کشور ایران علیرغم مواجهه با شرایط تحریم موفق شده است در زمینه علم و فناوری رشد چشمگیری داشته باشد.

وی ادامه داد: از موارد مورد تاکید دولت، توجه به شرکت های دانش بنیان و پایه ریزی اقتصاد کشور بر این اساس بوده است.
ستاری همچنین بیان کرد: ایران در حال فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی است و شرایط تحریم ها به ما آموخته است تا بتوانیم از منابع دیگری همچون دانش کسب ثروت کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مذاکرات مثبت بین دو کشور افزود: از هر گونه همکاری در زمینه علم و فناوری استقبال می کنیم و آماده ارتقاء سطح همکاری ها در آینده هستیم.

وی در ادامه گفت: ایران می تواند در زمینه هایی همچون دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، شرکتهای دانش بنیان و پارک های فناوری با کشور فیلیپین همکاری داشته باشد و به آن کشور در گسترش چنین مراکزی کمک کند.

در ادامه این جلسه ماریو مونتئو، وزیر علوم فیلیپین ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران ، فناوری های پیشرفته ایران را از جمله زمینه های مثبت همکاری برشمرد و گفت: ایران می تواند در بسیاری از حوزه های دانش و فناوری با کشور فیلیپین همکاری داشته باشد.

 

تاریخ انتشار : 1393/12/06
کد : 70349
تعداد بازدید: 325