نخستین رویداد کارآفرینی سلامت در تهران برگزار می شود/میزبانی شهر کرد برای نخستین بار

اولین رویداد کارآفرینی سلامت این هفته در تهران برگزار می‌شود و شهرکرد نیز میزبان برگزاری نخستین رویدادکارآفرینی این شهر از ششم آبان ماه است. حامی این رویدادهای کارآفرینی مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

اولین رویداد کارآفرینی سلامت این هفته در تهران برگزار می‌شود و شهرکرد نیز میزبان برگزاری نخستین رویدادکارآفرینی این شهر از ششم آبان ماه است. حامی این رویدادهای کارآفرینی مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دو رویداد کارآفرینی (استارتاپ ویکند)، از 6 تا 8 آبان ماه در تهران و شهرکرد برگزار می‌شود. رویدادکارآفرینی سلامت برای اولین بار است که با این موضوع میان رویدادهای کارآفرینی برگزار خواهد شد.

کلیه فارغ‌التحصیلان و یا دانشجویان رشته‌های پزشکی و مرتبط با آن که علاقه‌مند به کارآفرینی و فناوری هستند می‌توانند به عنوان ایده پرداز در این رویداد شرکت کنند.

نکته متمایز این رویداد نسبت به دیگر رویدادهای کارآفرینی این است که بلیط برای شرکت‌کنندگان هر کدام از زمینه‌های ایده پرداز، طراح، کسب و کار و فنی 150 هزار تومان و کمی بالاتر از هزینه بلیط رویدادهای دیگر بوده است.

نخستین رویداد کارآفرینی سلامت از 6 تا 8 آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، واقع در تهران، خیابان حافظ، خیابان رشت، دانشگاه امیرکبیر، ساختمان فارابی برگزار می‌شود.

اولین اردوی پیش رویداد کارآفرینی در شهرکرد

رویداد کارآفرینی نخستین بار است که در شهرکرد با هدف فرهنگ‏سازی اقتصاد دانش بنیان برگزار می‌شود و به همین علت نیاز به آشنایی بیشتر شرکت کنندگان و مسئولین داشت. در همین راستا اردوی پیش رویداد کارآفرینی 6 مهرماه برگزار شد که دران 500 علاقه‌مند به رویداد کارآفرینی شرکت کردند.

در این اردو چهار مربی از شهرهای تهران و اصفهان حضور پیدا کردند که هر یک بخشی از رویداد کارآفرینی را برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان توضیح دادند.
پس از آن یک پیش رویداد نیز برای مسئولین شهری شهرکرد برگزار شد و در این جلسه لزوم برگزاری رویداد کارآفرینی در هر شهر به مسئولین ارائه داده شد تا با آشنایی بیشتر مسئولین، همکاری بیشتری با رویداد کارآفرینی صورت گیرد.

در راستای اقدامات پیش رویداد کارآفرینی، دو کارگاه در روزهای 3 و 5 آبان ماه در شهرکرد برگزار شد. در این دو کارگاه شرکت کنندگان رویدادکارآفرینی این شهر حضور داشتند و طی آن با نحوه ارائه ایده خود و طراحی بوم مدل کسب و کار آشنا شدند. اساتید این دو کارگاه  آرلن طهماسیان و نوید بهرنگی بودند.

ایده ابتکاری برگزار کنندگان این رویداد صدور یک بلیط برای بازدیدکنندگان است تا بتوانند در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این رویدادکارآفرینی حضور داشته باشند.
نخستین رویداد کارآفرینی شهرکرد از 6 تا 8 آبان ماه در دانشگاه شهرکرد، واقع در بلوار رهبر، دانشکده فنی مهندسی برگزار می‌شود.

مرکز شتاب‌دهی نوآوری کجاست؟

مركز شتابدهي نوآوري، با هدف تقويت اكوسيستم كارآفريني و شتابدهي به رشد شرکت نوپا­هاي ايراني فعاليت خود را با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و زير نظر پارك فناوري پرديس از ابتداي تيرماه 1393 آغاز کرد.

 هدف اصلي اين مركز، اجراي برنامه «شرکت نوپا ايران» بعنوان يك برنامه ملي (كه در كشورهاي دنيا تحت عنوان Startup Nation راه اندازي و هدايت مي­شود) در كشور است.

اين مركز با مشاركت جدي و همكاري متقابل بخش دولتي و بخش خصوصي راه­اندازي شده و در مديريت آن، از ابزارها و تجربيات هر 2 نهاد استفاده مي­‌شود. پارك فناوري پرديس معاونت علمی بعنوان سازمان مادر و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نيز در راستای فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان از فعاليت­هاي اين مركز، حمايت­هاي مادي و معنوي بعمل مي‌‏آورد.

عمده مخاطبين اين مركز، متخصصين و صاحبين ايده و كارآفرينان هستند و قصد ايجاد يك شرکت نوپا يا آموختن روش تيم­سازي را دارند. مركز شتابدهي نوآوري، با اجراي برنامه­هاي متنوع، نسبت به ترويج فرهنگ و آموزه­هاي كارآفريني اقدام كرده و با استقبال غير قابل پيش بيني جوانان كشور مواجه شده است.

 

تاریخ انتشار : 1394/08/06
کد : 70326
تعداد بازدید: 264