سه شنبه 7 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ابراز رضایت معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از پیشرفت‌های حوزه هوایی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از پیشرفت‌های صنایع پیشرفته موتورهای هوایی و هوافضا در کشور ابراز رضایت کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از پیشرفت‌های صنایع پیشرفته موتورهای هوایی و هوافضا در کشور ابراز رضایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جریان بازدید از شرکت طراحی و ساخت موتورهای هوایی (داما)، با ابراز رضایت از پیشرفت های صنایع پیشرفته موتورهای هوایی و هوافضا در کشور، از دستاوردهای چشمگیر صنعتگران و متخصصان این حوزه دیدن کرد.

براساس این گزارش، شرکت طراحی و ساخت موتورهای هوایی (داما)، شرکتی فناور است که با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان ایرانی و نخبگان کشور در زمینه طراحی، ساخت و تعمیرات اساسی سامانه های پیشران صنعت هوایی فعالیت می کند.

برهمین اساس، قرار است برای نخستین بار در کشور نمونه اولیه و عملیاتی موتورهای هوایی G90 با کاربرد گسترده در صنعت بالگرد و هواپیما تا پایان سال ۹۴ توسط «داما» و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب طرح کلان فناوری تولید شود.

ساخت این موتور، در جهت خودکفایی کشور و نیز تبدیل دانش بومی به محصول انجام شده است و طبق توافقات انجام شده در بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از این شرکت مقرر شد با توجه به اینکه طراحی مفهومی و ساخت زیرسامانه های این موتور به اتمام رسیده و دانش فنی آن نیز تدوین شده است، حداکثر تا پایان سال 94 یک نمونه عملیاتی این موتور تولید شود.

پیش از این فناوری تولید این موتور تنها در اختیار برخی از شرکت های آمریکایی و روسیه ای بوده است. این محصول بعد از تولید در داخل کشور، برای دریافت گواهینامه پروازی و انجام آزمایش استانداردسازی به دستگاه های مربوطه ارایه خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 1393/10/30
کد : 70314
تعداد بازدید: 249

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601