فرهنگ غنی اسلامی و تمدن اصیل ایرانی شاکله زندگی خانواده ایرانی است

مراسم اهدای هدیه ازدواج به مستعدان‌برتر با حضور دکتر سعید سهراب‌پور؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، برگزار شد.

مراسم اهدای هدیه ازدواج به مستعدان‌برتر با حضور دکتر سعید سهراب‌پور؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این مراسم، سید مهدی موسوی‌کوهپر؛ معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان ضمن تبریک فرارسیدن میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع)، توجه به هویت اسلامی-ایرانی را یکی از ملزومات زندگی ایرانی امروزی دانست.

وی افزود: ادبیات بهترین تجلی‌گاه هویت اسلامی-ایرانی است به همین دلیل جوهره زندگی ایرانیان همواره با ادبیات و فرهنگ مأنوس بوده است و این مردم در هر سطحی از اجتماع که بوده‌اند هرگز از فرهنگ غنی و تمدن باشکوه خود جدا نشده‌اند. در طول تاریخ افراد بسیاری بودند که حتی از نوشتن نام خود عاجز بودند اما صدها بیت از اشعار فردوسی و مولانا و حافظ و سعدی را حفظ بودند و در مکالمات روزمره خود و حتی در سبک زندگی خود از آنها بهره‌ می‌بردند.

موسوی‌کوهپر ادامه داد: ترویج سنت‌های نیاکان و گذشتگان روح تعلق و وطن‌دوستی را در فرزندان این آب و خاک ایجاد و مستحکم می‌کند و سبب می‌شود فرد در هر نقطه‌ای از زمین که در حال زندگی است خود را و داشته‌های خود را متعلق به ایران بداند و از هیچ کوششی برای پیشرفت و توسعه سرزمین مادری فروگذار نکند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: دکتر حسابی به عنوان نمونه‌ای بارز از نخبگی از کودکی با شعر و ادب ایرانی رشد کرد و در کنار تمام افتخارهای علمی خود همواره به ادب و فرهنگ سرزمین‌مادری خود عشق می‌ورزید. تسلط این مرد بزرگ در این حوزه به حدی رسید که در زمینه فرهنگ و ادبیات ایران نیز کارشناسی کم‌بدیل بود.

در بخش دیگری از این مراسم، یدالله اردوخانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان، گفت: هدیه ازدواج به عنوان یکی از تسهیلات فرهنگی بنیاد ملی نخبگان هم به دانشجویان و هم به دانش‌آموختگان‌ صاحب استعدادهای‌برتر اعطا می‌شود که این امر حاکی از اهمیت ازدواج است.

اردوخانی ضمن تشریح برنامه‌های آتی بنیاد نخبگان استان تهران، از دیدار با جانبازان در اواسط دی‌ماه خبر داد.

در بخش دیگری از این مراسم، دکتر ایمانی؛ کارشناس علوم تربیتی و روابط خانوادگی و عضو هیأت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس سخنانی پیرامون چگونگی برقراری ارتباط صحیح بین زوجین ایراد کرد.

در پایان این مراسم لوح یادبود و هدیه ازدواج به 71 زوج مستعدبرتر اهداء شد.

*مراسم اهدای هدیه ازدواج به مستعدان‌برتر یکشنبه؛ ششم دی‌ماه با حضور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، معاون فرهنگی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان در بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/10/09
کد : 70313
تعداد بازدید: 697