دوشنبه 31 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

جشنواره «آب، خاک و محیط زیست» بستر نوین عرضه و تقاضا است

دبیر علمی و اجرایی جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های «آب خاک و محیط ‌زیست» معتقد است، این جشنواره می‌تواند محیطی مناسب را برای آشنایی و تفاهم عرضه‌کنندگان فناوری و نهادهای استفاده‌کننده از فناوری و سرمایه‌گذاران عرصه تجاری‌سازی فراهم کند.

دبیر علمی و اجرایی جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های «آب خاک و محیط ‌زیست» معتقد است که این جشنواره می‌تواند محیطی مناسب برای آشنایی و تفاهم عرضه‌کنندگان فناوری و نهادهای استفاده‌کننده از فناوری و سرمایه‌گذاران عرصه تجاری‌سازی را فراهم کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر حسین‌علی بهرامی، دبیر علمی و اجرایی جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های «آب، خاک و محیط ‌زیست» درباره ایجاد غرفه‌ای در راستای ثبت ایده‌های فناورانه گفت: با توجه ایجاد غرفه ایی برای ثبت ایده‌های فناوران و صاحب‌نظران در جشنواره ملی فناوری‌های «آب، خاک و محیط ‌زیست» از همه صاحبان ایده‌ها و فناوران دعوت می‌شود تا ایده‌های خود را در این نمایشگاه به ثبت برسانند.

وی در ادامه اظهار کرد: در همان ابتدای راه‌اندازی سامانه‌ایی برای ثبت‌نام از ایده‌ها، 34 ایده گوناگون در این سامانه ثبت شد و در همین راستا در نمایشگاه ملی فناوری‌های «آب خاک و محیط ‌زیست» غرفه‌ای نیز برپا شد تا صاحبان ایده فناوری بتوانند طرح‌های خود را به ثبت برسانند.

دبیر علمی و اجرایی این جشنواره به موضوع تجاری‌سازی فناوری‌هایی مرتبط با موضوع این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای تجاری‌سازی نیز طرح و فناوری‌های مؤسسات و شرکت‌ها را به دو بخش عرضه فناوری و عرضه محصولات تولیدشده از فناوری تقسیم کرده‌ایم که در همین راستا، حدود 50 شرکت برای عرضه و فروش فناوری اعلام آمادگی کردند، در این نمایشگاه به چشم می‌خورد.

بهرامی با اشاره به این¬که ایده برگزاری این جشنواره در نیمه اول سال گذشته شکل گرفت، خاطرنشان کرد: فراخوان ثبت‌نام از طرح‌ها و فناوری‌های مرتبط با موضوع آب، خاک و محیط ‌زیست از اواسط بهمن‌ماه سال گذشته آغاز و تا اوایل اردیبهشت سال جاری انجام شد که با توجه به آن، تعداد 407 طرح در سامانه به ثبت‌ رسید.

دبیر علمی و اجرایی جشنواره یادشده در این‌باره افزود: در مرحله اول بررسی و ارزیابی 23 طرح و در مرحله دوم، 125 طرح از اولویت حضور در نمایشگاه خارج شدند، تا درنهایت 259 طرح برای عرضه در نمایشگاه برگزیده شود.

وی درباره طرح‌های فناوری عرضه‌شده در این نمایشگاه گفت: پس از بررسی‌های انجام‌شده در کمیته علمی جشنواره و نمایشگاه «آب، خاک و محیط‌ زیست»، 164 مورد در حوزه آب 63 مورد در حوزه محیط‌ زیست و 32 مورد در حوزه خاک برگزیده شدند.

بهرامی همچنین به دعوت از طرح‌های کلان ملی برای حضور در جشنواره اشاره کرد و گفت: از 17 طرح کلان ملی مرتبط با موضوع آب خاک و محیط‌ زیست، برای حضور در این جشنواره دعوت شد که از این میان 12 طرح تقاضای حضور در این جشنواره را پذیرفتند.

دبیر اجرایی جشنواره «آب خاک و محیط زیست» تصریح کرد: در این جشنواره و نمایشگاه ملی، 12 کارگاه آموزشی و هشت نشست هم‌اندیشی برایاستفاده نظرات صاحب‌نظران و کارشناسان برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: غرفه‌ایی نیز در این جشنواره برای صندوق‌های حمایتی از طرح‌های فناوری پیش‌بینی‌شده تا ارتباط بین فناوران و این صندوق‌ها تسهیلشود.

بهرامی درباره اهداف برگزاری این نمایشگاه و جشنواره ملی اظهار کرد: این نمایشگاه در نظر دارد تا دریچه¬ایی به دنیای پرهیاهوی فناوری باز کند و به فعالیت‌های فناوران و نوآوران ارج نهد.
دبیر ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی در پایان گفت: این جشنواره قصد دارد تا محیطی مناسب را برای آشنایی و تفاهم

عرضه‌کنندگان فناوری و نهادهای استفاده‌کننده از فناوری و سرمایه‌گذاران عرصه تجاری‌سازی فراهم کند.

 

تاریخ انتشار : 1394/03/23
کد : 70280
تعداد بازدید: 246

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601