دوره آموزشی مهندسی دریا برای اهالی رسانه برگزار می‌شود

دوره آموزشی مهندسی دریا ویژه اهالی رسانه 11 شهریورماه، به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و با حضور اساتید علوم دریایی برپا خواهد شد.

دوره آموزشی مهندسی دریا ویژه اهالی رسانه 11 شهریورماه، به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و با حضور اساتید علوم دریایی برپا خواهد شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای تحقق اهداف کلان نقشه جامع علمی کشور، برابر با راهبرد کلان 2 نقشه و براساس بند شماره 7 راهبرد ملی و اقدام های شماره 9 و 11 این نقشه که استفاده از ظرفیت رسانه ها برای پیشبرد اهداف نظام علم و فناوری در کشور را رهنمون می کند، دوره های مختلف آموزشی ارتقاء و توان افزایی خبرنگاران حوزه علم و فناوری توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی در دستور کار قرار گرفته است. بر همین اساس دوره آموزشی اصول مهندسی دریا ویژه اهالی رسانه، 11 شهریورماه (فردا) توسط این معاونت برگزار می‌شود.
در این دوره، اساتید علوم دریایی مباحثی همچون شرایط محیطی دریاها، انواع کشتی ها و ویژگی های آنها، صنایع فراساحل و... را مورد بررسی قرار می‌دهند و امکانات و ویژگی های خبری این موضوعات را ارزیابی می کنند.
براساس این گزارش، دکتر محمدسعید سیف، دکتر محمدرضا تابش پور، دکتر سعید مظاهری، دکتر کساییان و مهندس علی پاک نژاد؛ اساتیدی هستند که در این دوره آموزشی حاضر خواهند شد.
این دوره آموزشی، برای علاقه مندان و دانشجویان حوزه دریایی و اصحاب رسانه و در راستای ترویج موضوع علم و فناوری در جامعه برگزار می شود.
شایسته یادآوری است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بنا دارد توسط ستادهای فناوری راهبردی زیرمجموعه خود این نشست ها و دوره های آموزشی را با حضور اهالی رسانه، به صورت مستمر در طول سال برگزار کند.
پایان پیام/

 

تاریخ انتشار : 1393/06/10
کد : 70258
تعداد بازدید: 399