نقاط عطف در دوران های مختلف تاریخی توسط نخبگان رقم خورده است

مدیر کل فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: نقاط عطف در دوران های مختلف تاریخی توسط نخبگان رقم خورده و نخبگان امروز ایران نباید این نقش مهم خود را فراموش کنند.

مدیر کل فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: نقاط عطف در دوران های مختلف تاریخی توسط نخبگان رقم خورده و نخبگان امروز ایران نباید این نقش مهم خود را فراموش کنند.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، ابوالفضل نوروزی، در آیین افتتاح اردوی فرهنگی - آموزشی ماه خدا (3)، بهره گیری از فرصتها برای هم اندیشی، تفکر و کارگاه های جمعی را بسیار با اهمیت دانست و اظهار کرد: دغدغه مقام معظم رهبری توانمند سازی نخبگان در بحث نخبگی است که تحقق این هدف، مسیری طولانی مدت را می طلبد.
 
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی فتح الفتوح نظام اسلامی که همان نخبه پروری است، افزود: تحقق اهداف و آرمانهای نظام اسلامی مستلزم حفظ احساس نخبگی، احساس هویت مسئولانه و متعهد به جامعه و آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر کل فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر اهمیت توانمند سازی علمی نخبگان، گفت: تلاش داریم مجموعه ای از فعالیت های مستمر و پیاپی را جهت خوشه سازی تخصصی نخبگان در محیط دانشگاهی طراحی کنیم.
 
وی ادامه داد: اتفاقاتی که در تاریخ به عنوان نقاط عطف اتفاقات بزرگ تاریخی شمرده می شوند، توسط نخبگان ایجاد شده اند و نخبگان در دوران حاضر نباید این نقش مهم خود را در جمهوری اسلامی ایران فراموش کنند.
 
مدیر کل فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، احساس مسئولیت و احساس ارتباط با خدا را احساسی قلبی دانست که در تأثیر گذاری اجتماعی ظهور و بروز می کند و ابراز داشت: این اردو و گردهمایی فرصت مغتنمی برای تأمل و بازنگری درباره شخصیت حقیقی نخبه و بازنگری تعریف نخبه در جامعه امروز است.
 
وی با دعوت از نخبگان به ارائه پیشنهادات و برنامه های راهبردی، از نخبگان خواست تا در حوزه فرهنگ و دین سوالات خود را به صراحت مطرح کنند و ادامه داد: با توجه به آسیب شناسی فضای تدریس در جامعه امروز ایران، نخبگان نباید خود را محدود کلیشه ها کنند و باید در تعاملی مناسب با اساتید، شبهه ها و اشکالات دینی خود را برطرف نمایند.
 

تاریخ انتشار : 1393/04/15
کد : 70248
تعداد بازدید: 708