برگزاری نشست صمیمی استاندار خراسان رضوی با جامعه نخبگانی استان

نشست صمیمی استاندار خراسان رضوی با جمعی از نخبگان، رؤسای دانشگاه ها و رئیس پارک علمی و فناوری استان برگزار شد.

نشست صمیمی استاندار خراسان رضوی با جمعی از نخبگان، رؤسای دانشگاه ها و رئیس پارک علمی و فناوری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان ، دکتر جواد سرگلزایی رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در این نشست گزارشی از اقدامات صورت |پذیرفته طی مدت دو ماهه شروع بکار بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی ارائه کرد.

وی در خصوص شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر استانی افزود: تاکنون تعداد هزار و 34 نخبه و استعداد برتر شناسایی شده و درصدد تکمیل بانک اطلاعاتی جامع با مساعدت بنیاد ملی هستیم.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در خصوص تشکیل مجمع نخبگان استان اظهار کرد:با تشکیل کارگروه های تخصصی در این مجمع از ظرفیت های بالقوه نخبگان و استعدادهای برتر جهت همکاری استفاده خواهد شد.

در ادامه این نشست علیرضا رشیدیان استاندار استان خراسان رضوی اظهارکرد: به بركت پيروزي انقلاب اسلامي ايران و اهتمام مسوولان كشور به خصوص نگاه نقادانه، علمي و جدي مقام معظم رهبري به موضوع توليد علم و پژوهش، پيشرفت هاي چشمگيري در اين حوزه حاصل شده است.

وی افزود: سهم قابل توجهی از درآمد ناخالص ملي در كشورهاي توسعه يافته از محل توسعه منابع انساني تامين مي شود كه اين امر توجه به سرمايه هاي انساني را به عنوان مهم ترين عامل توسعه و پيشرفت كشور مضاعف مي كند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه صنعت و معدن، گفت: حدود شش هزار واحد صنعتی در استان فعال است که بیش از 90 درصد آن توسط بخش خصوصی مدیریت می شود.

رشیدیان از وجود معادن سرشار و غنی خدادادی، شکل گیری صنعت فولاد و صنایع پایین دستی و بالا دستی آن به عنوان مزیت های خراسان رضوی یاد و تصریح کرد: دسترسی آسان به کشورهای آسیای میانه و حوزه خلیج فارس و موقعیت ترانزیتی، توانمندی در حوزه ی صدور خدمات فنی و مهندسی، وجود منابع انسانی توانمند و متخصص و بهره گیری از مراکز آموزش عالی، فرصتی منحصر به فرد است که باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.

وی با اشاره به وجود بیش از 300 هزار دانشجو در استان که تعداد قابل توجهی از آن ها در مقاطع تکمیلی مشغول به تحصیل هستند؛ خاطر نشان کرد: این مهم نشان دهنده اهتمام جوانان به فراگیری علم و دانش، زمینه بسیار مطلوبی برای پرورش نخبگان است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در راستای ایجاد اشتغال و توسعه ی پایدار تصریح کرد: با همکاری های به عمل آمده زمینه استقرار بنیاد نخبگان در استان فراهم شد که باید با بهره گیری از این امکان، نسبت به شناسایی استعدادها و به فعلیت رساندن توان های بالقوه جوانان تلاش کنیم.

رشیدیان خواستار تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ها در راستای تربیت نیروی انسانی متناسب با نیاز بازار کار شد و گفت: در این راستا باید از ظرفیت بنیاد نخبگان استفاده شود.

گفتنی است در ابتدای این نشست تعدادی از نخبگان به بیان دیدگاه ها و خواسته های خود از نماینده عالی دولت در استان پرداختند و مقرر شد این نشست ها به صورت تخصصی هر فصل یک بار برگزار شود.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ انتشار : 1393/05/05
کد : 70240
تعداد بازدید: 639