یکشنبه 28 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نمایشگاه گیاهان دارویی فرهنگ استفاده از داروهای گیاهی را در کشور توسعه می‌دهد

وزیر امور خارجه گفت: نمایشگاه گیاهان دارویی در ایجاد فرهنگ استفاده از داروهای گیاهی در کشور نقش موثری دارد و حرکت خوب و مبارکی است.

وزیر امور خارجه گفت: نمایشگاه گیاهان دارویی در ایجاد فرهنگ استفاده از داروهای گیاهی در کشور نقش موثری دارد و حرکت خوب و مبارکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در بازدید از سومین نمایشگاه گیاهان دارویی گفت: فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی در کشور به جای داروهای صنعتی و برخی داروهای با عوارض بالا بسیار حرکت خوب و پسندیده ای است و باید این حرکت را توسعه داد.

وی افزود: بنده چندان تخصصی در زمینه گیاهان دارویی ندارم و سعی می کنم در ایین زمینه زیاد اظهار نظر نکنم ولی به عنوان مصرف کننده این محصولات ایجاد فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی را ضروری می دانم.

ظریف با اشاره به بهره مندی از محصولات گیاهان دارویی در زندگی روزمره، بیان کرد: من یکی از مصرف کنندگان گیاهان دارویی هستم و از عرقیات مختلفی استفاده می کنم، بنابراین از هر کاری که در جهت توسعه این فرهنگ باشد حمایت می کنم.

وی تصریح کرد:  صرف نظر از امکانات فنی و صادراتی محصولات گیاهی که در کشور وجود دارد، گسترش و ترویج فرهنگ استفاده از این داروها در کشور نیز ضروری است که این نمایشگاه می تواند در ایجاد آن نقش موثری داشته باشد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1395/06/17
کد : 70236
تعداد بازدید: 259

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601