جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس به کار خود پایان داد

جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان ، نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجتماعات پردیس فرهنگیان سنندج به پایان رسید.

 

جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان ، نماینده مردم سنندج در مجلس  شورای اسلامی در محل سالن اجتماعات پردیس فرهنگیان سنندج به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سعید سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ظهرپنج شنبه ششم شهریورماه در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس گفت: همگرایی مسئولان در استان کردستان به جهت برگزاری این جشنواره ستودنی است.

وی افزود: تعدد اختراعات در چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس ناشی از پشتکار و همت جوانان این مرز وبوم است که امیدواریم  بسیاری از این اختراعات به تولید انبوه برسند.

دکتر سهراب پور تصریح کرد: امنیت موجود در کشور را باید پاس داشت و در جهت پیشرفت و توسعه کشور بکار گیریم؛ توسعه و پیشرفت هرکشور در سایه امنیت ایجاد می گردد.

همچنین دکتر صالح ادیبی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و رئیس ستاد چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس اذعان داشت: این جشنواره به عنوان اولین قدم در جهت تجاری سازی نوآوری های نخبگان برگزار شد  و از جمله اهداف مورد نظر این جشنواره تجاری سازی اختراعات بوده است.

دکتر ادیبی تصریح کرد:اینکه ما می توانیم در نقطه مرزی و استان کردستان چنین جشنواره ملی برگزار کنیم ، ناشی از  امینت و آسایش ایجاد شده از سوی مسئولان است.

وی تصریح نمود: به منظور تجاری سازی و اطلاع یابی صنعتگران سطح استان ، همه مخترعان و نوآوران این جشنواره را به بازدید از شهرک صنعت سنندج اعزام کردیم تا از نزدیک با صنعت استان کردستان آشنا شوند.

آیت ا... سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم در مراسم اختتامیه جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس اظهارکرد: ایران با وجود جوانان نخبه ای چون شما جزو معدود کشورهایی است که به تکنولوژی هسته ای دست پیدا کرده است و همه این پیشرفتها ناشی از توان و اتکا به جوانان این کشور است.

آیت الله شاهرودی با اشاره به آیات قرآنی در توجه و اهتمام به  پیشرفت و نوآوری در همه زمینه ها اظهار داشت: در قرآن کریم در بسیار آیات به تسخیر زمین ، ماه و آسمان توسط انسان اشاره شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به مشکلات موجود در زمینه تجاری سازی و تولید انبوه ایده های جوانان تصریح کرد: خوشبختانه استعدادهای درخشان و توانمندی در استان وجود دارد اما متاسفانه به دلیل مشکلاتی به تولید انبوه نرسیده است که باید تلاش کرد که این موانع رفع شود.

آیت الله شاهرودی در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: از ایده های جدید باید حمایت کرد، پیشرفتها از ایده ها آغاز می گردد، ما در زمینه تعداد اختراعات و مقالات علمی در مجلات معتبرجهان بسیار فعال هستیم ولی تاکنون این مقالات به مرحله عملیاتی نرسیده اند ، بایستی از طریق این جشنواره ها اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد، همه پیشرفت های جهان نیز از ایده ها شروع شده است.

 

  

تاریخ انتشار : 1393/06/07
کد : 70235
تعداد بازدید: 474