جمعه 28 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

راه‌اندازی کانون شکوفایی خلاقیت و تشکیل هسته‌های فن‌آور در اردبیل

دکتر شایقی گفت: در سال جاری راه‌اندازی کانون شکوفایی خلاقیت، تشکیل هسته‌های فن‌آور و برگزاری دوره‌های آموزشیِ جشنواره رویش در دستور کار بنیاد نخبگان استان اردبیل قرار دارد.

دکتر شایقی گفت: در سال جاری راه‌اندازی کانون شکوفایی خلاقیت، تشکیل هسته‌های فن‌آور و برگزاری دوره‌های آموزشیِ جشنواره رویش در دستور کار بنیاد نخبگان استان اردبیل قرار دارد.

شایقی؛ رئیس بنیاد نخبگان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر لزوم همفکری و همکاری بنیاد نخبگان اردبیل با پارک علم و فناوری استان به منظور یافتن راهکارهای موثر در مسیر توسعه دانش‌محور استان، گفت: تاکنون بنیاد نخبگان استان ۴۰۰ نفر را به عنوان استعداد برتر در حوزه‌های مختلف کشاورزی، فرهنگی، هنری، علمی شناسایی کرده است که مهارت و استعداد این افراد براساس معیارهای مصوب در شورای علمی بنیاد نخبگان استان اولویت‌بندی خواهد شد. همچنین در سال جاری راه‌اندازی کانون شکوفایی خلاقیت، تشکیل هسته‌های فن‌آور و برگزاری دوره‌های آموزشی جشنواره رویش در دستور کار بنیاد قرار دارد.

رئیس بنیاد نخبگان اردبیل در ادامه با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان به پتانسيل اردبيل در حوزه گياهان دارويي و وجود تنوع ژنتيكي اشاره کرد و گفت: بنياد نخبگان استان از طرح‌های پژوهشی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به جهاددانشگاهی در مركز رشد فناوري گياهان دارويي به منظور هدایت آنها به سمت تولید محصولات تجاری حمایت می‌کند.

شایقی به برگزاری جشنواره‌های علمی بنیاد نخبگان استان اردبیل در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل می‌تواند دستاوردهای خود را در زمینه گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی در  نمایشگاه رویش به نمایش گذاشته و از کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی این جشنواره شرکت کند.

وی در پایان اجرای طرح مشترک دوستی علمی بنیاد نخبگان با آموزش و پرورش استان را یکی از برنامه‌های بنیاد نخبگان استان در سال آینده عنوان کرد و افزود: این طرح در چهار رشته اجرا می‌شود که جهاد دانشگاهی استان نیز با توجه به فعالیت خود در زمینه زیست‌شناسی و شیمی می‌تواند در طرح دوستی علمی حضور یابد تا به این طریق موجب ترویج علم و افزایش انگیزه بین دانش‌آموزان شود.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/01/29
کد : 70230
تعداد بازدید: 234

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601