یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

کتاب «اطلس تجهیزات دریایی ایران» منتشر شد

کتاب اطلس تجهیزات دریایی ایران به منظور انعکاس توانمندی‌های داخلی در صنعت تجهیزات دریایی کشور، از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی به چاپ رسید.

کتاب اطلس تجهیزات دریایی ایران به منظور انعکاس توانمندی‌های داخلی در صنعت تجهیزات دریایی کشور، از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به جهت‌گیری صنایع به سمت اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان حمایت از تولیدکنندگان داخلی در سال‌های اخیر، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با همکاری انجمن مهندسی دریایی ایران، موسسه رده‌بندی ایرانیان و تعدادی از سازندگان قطعات و تجهیزات فعال در این حوزه و در راستای فرهنگسازی و ترویج موضوع علم و فناوری، کتاب اطلس تجهیزات دریایی ایران را تدوین و چاپ کرده است.

این کتاب همچنین به منظور انعکاس ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ساخت تجهیزات در داخل کشور و شناخت بیشتر زیرساخت‌های داخلی در این حوزه و همچنین با هدف انعکاس توانمندی داخلی در صنعت ساخت تجهیزات دریایی و افزایش قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی استراتژیک و همچنین به منظور حمایت از صنعت مذکور و در نهایت جلوگیری از واردات این‌گونه تجهیزات از خارج، منتشر شده است.

این کتاب اطلاعاتی نظیر مشخصات تجهیزات دریایی تولید داخل، تصاویر محصولات و مشخصات شرکت تولید کننده به تفکیک گروه تولیدی و همچنین در دو زبان فارسی و انگلیسی را در اختیار علاقه‌مندان و فعالان این حوزه قرار می‌دهد.

در بخشی از این کتاب آمده است: صنعت دریایی صنعتی مهم و استراتژیک در عصر حاضر بوده است و ساخت کشتی‌های بزرگ و سازه‌های فراساحلی، از یک سو نیازمند علم و دانش گسترده، فناوری‌های نوین، از سوی دیگر نیازمند قطعات، تجهیزات مطمئن و کارآمد است.

تأمین سریع، امین و استاندارد این تجهیزات یکی از الزامات اساسی در صنعت دریایی بوده و دسترسی به زنجیره تأمین تجهیزات مورد نیاز صنعت دریایی، مستلزم شناخت جامع و کاملی از توانمندی های داخل در این زمینه است.

 

تاریخ انتشار : 1394/10/20
کد : 70223
تعداد بازدید: 347

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601