ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان و مستعدین‌برتر قم

محمدرضایی با اشاره به ضرورت شناسایی و حمایت از نخبگان و صاحبان استعدادبرتر حوزه علمیه، از جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از نخبگان و مستعدین‌برتر دانشگاهی و حوزوی قم خبر داد.

محمدرضایی با اشاره به ضرورت شناسایی و حمایت از نخبگان و صاحبان استعدادبرتر حوزه علمیه، از جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از نخبگان و مستعدین‌برتر دانشگاهی و حوزوی قم خبر داد.

محمد محمدرضایی؛ رئیس بنیاد نخبگان قم ضمن اشاره به ظرفیت‌های مناسب علمی استان، گفت: علاوه بر حضور تعداد زیادی نیروی انسانی متخصص و کارآمد، به لحاظ سخت‌افزاری نیز صدها مرکز پژوهشی و آموزشی در قم مشغول فعالیت هستند.

 وی با اشاره بر لزوم شناسایی سرآمدان و صاحبان استعدادبرتر، بر ضرورت بکارگیری این افراد در استان تأکید کرد و افزود: در گذشته فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است که با استفاده از این تجربیات و رفع کاستی‌ها، باید آینده روشن‌تری را برای قشر تحصیل‌کرده و مبتکر استان قم رقم زد.

 محمدرضایی اضافه کرد: حضور فعال در مراکز دانشگاهی و پژوهشی و انجمن‌های علمی سبب شناسایی و هدایت بهتر مستعدین‌برتر خواهد شد.  

رئیس بنیاد نخبگان استان قم در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های حوزه علمیه اظهار داشت: نخبگان و صاحبان استعدادبرتر حوزوی نقش بسزایی در تعالی کشور دارند که  پس از ابلاغ آئین‌نامه شناسایی و حمایت از این افراد، می‌توان زمینه را برای تاثیرگذاری آنان در جامعه فراهم کرد.

 وی از ایجاد بانک جامع سرآمدان استان خبر داد و افزود: بانکی از اطلاعات و توانایی‌های اساتید، دانشجویان، مدیران، صنعتگران، کارآفرینان و صاحبان شرکت‌ها در بنیاد نخبگان استان جمع‌آوری خواهد شد. تهیه این بانک یکی از زمینه‌های تشکیل و راه‌اندازی اجتماعات نخبگانی و معرفی ظرفیت‌های افراد به دستگاه‌ها و نهادهای درون استانی است.

 محمدرضایی در پایان گفت: بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای نخبگان استانی همواره علاوه بر توجه به خلاقیت علمی، هنری و صنعتی نخبگان به جنبه تربیتی، فرهنگی، و مذهبی آنان نیز اهتمام داشته چراکه در قرآن کریم و آموزه‌های دینی نه تنها تزکیه در کنار تعلیم قرار دارد بلکه حتی گاهی بر آن مقدم است. اگر پیشرفت علمی نخبگان همراه با تهذیب و اخلاق و عبودیت باشد سعادت واقعی جامعه را همراه خواهد داشت.

تاریخ انتشار : 1394/04/13
کد : 70199
تعداد بازدید: 360