حمایت‌ از پژوهشگران و فناوران در سال 95 افزایش می‌یابد

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: : پیش بینی ما این است که ضمن افزایش بستر و زمینه‌های توسعه علمی در کشور و با بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه علمی حمایت‌های ما نیز در سال 95 افزایش یابد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: :  پیش بینی ما این است که ضمن افزایش بستر و زمینه‌های توسعه علمی در کشور و با بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه علمی حمایت‌های ما نیز در سال 95 افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان، نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ضمن  تبریک فرارسیدن سال نو به کلیه هموطنان و به ویژه پژوهشگران ایرانی مقیم ایران و سایر کشورها و ضمن آرزوی سالی خوش بیان کرد: در ادامه سیاست‌ها و برنامه‌های صندوق که حمایت از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل پژوهشی در کشور است،  در سال جدید برای تحقق این امر شیوه‌ها و روش‌های متفاوت، متنوع و متناسب با این ظرفیت‌های پژوهشی افزایش پیدا کرده و از ظرفیت‌های علمی و مالی بیشتر در داخل و خارج کشور استفاده خواهد شد.

ضرغام عنوان کرد:  پیش بینی ما این است که ضمن افزایش بستر و زمینه‌های توسعه علمی در کشور و با بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه علمی حمایت‌های ما نیز در سال 95 افزایش یابد همانطور که در سال 94 نیز به نسبت سال گذشته این حمایت‌ها 63% افزایش داشته است.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به عنوان یک مرکز استراتژیک در زمینه علمی و فناوری طی یک دهه فعالیت خود در زمینه حمایت از پژوهشگران و فناوران خدمات گسترده‌ای ارائه کرده است.

به گفته وی، از سال ۱۳۸۲ بنیاد ملی علم ایران با هدف توسعه علم و فناوری در کشور ایجاد شد،  بر اساس ارزیابی که انجام شده صندوق با حداقل منابع توانسته است قدم‌های موثری را بر دارد؛ یک درصد تولید علم کشور مدیون حمایت‌های این مجموعه است و برای اینکه بتواند ماموریتی که برای آن تعریف شده را دنبال کند و در توسعه علم تاثیر گذار باشد، فعالیت وسیعی را انجام می‌دهد.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/01/09
کد : 70173
تعداد بازدید: 381