گسترش بازار صادراتی 2 هزار شرکت دانش‌بنیان و خلاق

کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با هدف بازارسازی جهانی برای محصولات فناورانه ایران‌ساخت فعالیت می‌کند تاکنون 6 هزار و 529 خدمت به متقاضیان ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با حمایت‌های ارائه شده توسط این مرکز، 2 هزارب شرکت توانستند محصولات و خدمات خود را در  بازارهای جهانی ارائه کنند. تولیداتی که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و اتکا به توان داخلی عرضه شدند و با توجه به کیفیت بالایی که دارند قابل فروش در بازار جهانی نیز هستند.

بر همین اساس کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از این محصولات، در تلاش است تا بازاری ارزشمند و سودده برای آنها ایجاد کند. این کار را نیز پس از شناسایی بازار مطلوب این محصولات و شناسایی مشتریان بالقوه و بالفعل آنها انجام می دهد و پس از معرفی این تولیدات به کشورها، اقدام به بازارسازی و صادرات آنها می کند.

بسیاری از این شرکت‌ها با وجود تولید محصولات و ارائه با کیفیت خدمات، به دلیل عدم آشنایی با آداب و رسوم بازارهای جهانی، در صادرات چندان موفق عمل نمی‌کنند؛ اما معاونت علمی و فناوری ریاست چمهوری با ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم به این مجموعه‌ها, آنها را آماده حضور در بازار بین‌المللی و فروش محصولاتشان می‌کند.

این خدمات تاکون 2 هزار مشتری از سمت مجموعه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داشته است و کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری نیز به آنها بیش از 5 هزار خدمت صادراتی ارائه کرده است.

خدماتی چون توسعه بازار، توانمندسازی، مشاوره‌های تخصصی، بازاریابی و بازارسازی، اطلاع رسانی و تبلیغ، تحقیقات بازار، اعزام هیات های تجاری به نمایشگاه‌های تخصصی و غیره به این متقاضیان ارائه می شود.

تاریخ انتشار : 1400/09/17
کد : 122600
تعداد بازدید: 175