دوره آموزشی و فری دیسکاشن برگزار شد

دوره آموزشی و فری دیسکاشن با محوریت نحوه برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی در بجنورد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دوره آموزشی و فری دیسکاشن با محوریت چگونگی برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی و نحوه ایمیل زدن به آنها، به همت بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی برگزار شد.

در این کارگاه با اشاره به اینکه نحوه ارسال ایمیل رسمی با دوستانه تفاوت‌های بسیاری دارد، عنوان شد: هدف نامه و متن اصلی بسیار مهم است. نگارش این بخش به طور صحیح و کامل کمک شایانی به برقراری ارتباط بین فرد و شرکت‌ها و حتی دانشگاه‌ها می‌کند. غالباً برای شروع باید از معرفی خود، ذکر شغل و محل کار استفاده کرد و بلافاصله بعد از استفاده از این عبارت‌ها، به سراغ توضیحات اصلی رفت و بطور کوتاه و واضح متن اصلی را نوشت.

در ادامه افزوده شد: متن نزدیک به اختتام یا پایان ایمیل از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه انتظار فرد از گیرنده، نوع اتمام پیام را مشخص می‌کند گرچه قبل از ارسال ایمیل بهتر است یکبار دیگر از گیرنده تشکر کرد.

ذکر دقیق موضوع ایمیل و جلوگیری از ایجاد ابهام، شناخت دقیق مخاطب و نگارش ایمیل بر مبنای آن، استفاده از جملات ساده و پرهیز از پیچیده‌نویسی، رعایت دستور زبان، آگاهی از نوع کلام و همچنین ایجاد فضای مثبت در ایمیل، از دیگر محورهای این برنامه بود.

تاریخ انتشار : 1400/09/08
کد : 122546
تعداد بازدید: 43392