رییس بنیاد نخبگان هرمزگان:
تعامل با صنایع راهی برای احصا چالش‌های زیست‌بوم است

عامری سیاهکوئی گفت: تعامل مناسب با صنایع استان سبب احصا و شناسایی دقیق چالش‌های زیست‌بوم و طبقه‌بندی آنها و همچنین تیم‌سازی بر مبنای آنها می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های نخبگانی با هدف ایجاد و افزایش هم‌افزایی بین شبکه نخبگان بومی، نشست رییس بنیاد نخبگان هرمزگان با جمعی از سرآمدان و مجموعه سکان (اولین فضای اشتراکی در شهر بندرعباس) برگزار شد.

در این نشست، وحید عامری سیاهکوئی؛ رییس بنیاد نخبگان استان هرمزگان با اشاره به لزوم تعریف پروژه‌های مشترک کاری، گفت: مجموعه سکانبا ایجاد فضای کار مشترک برای نخبگان، دغدغه به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و بررسی چالش‌ها را مرتفع کرده است.

وی افزود: تعامل مناسب با صنایع استان سبب احصا و شناسایی دقیق چالش‌های زیست‌بوم و طبقه‌بندی آنها و همچنین تیم‌سازی بر مبنای آنها می‌شود. در این روند هم مشکلات جامعه رفع می‌شود و هم نیرو و اندیشه نخبگانی در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه بومی قرار خواهد گرفت.

امیرشاهین؛ مدیر عامل سکان نیز تعریف کار مشترک را راهی برای پویایی اقدامات و بهره‌مندی از تجربیات دو طرفه دانست و گفت: سکان به عنوان فضای خصوصی و تحقیقاتی، در کنار سرعت بخشیدن به کار، بیشترین تمرکزرا روی خلق ارزش‌ها دارد.

وی اضافه کرد: این مجموعه در برگزاری رویدادهای ملی نیز تلاش دارد علاوه بر حل چالش‌ها، زمینه‌ساز بهره‌مندی از توان و قابلیت‌های متخصصان باشد.

لازم به ذکر است، سکان اولین فضای اشتراکی در شهر بندرعباس است که با هدف کمک به توسعه کسب‌وکارهای نو و استارت‌آپ‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین،به مساحت 450 متر مربع در برج فناوری تاسیس شده است. سکان متشکل از دفاتر متعدد جلسات کاری و فضای کاری مشترک برای استارت‌آپ، محل برگزاری جلسات و رویدادهای حوزه فناوری است و سعی کرده با استفاده از ارائه خدمات متنوع و مناسب حوزه کسب‌وکار و همچنین ایجاد فضایی متفاوت و پویا جهت استقرار ذی‌نفعان حوزه‌ فناوری، زمینه‌ساز حمایت و ارتقا کسب وکارهای نوپا و دانش‌بنیان شود.
تاریخ انتشار : 1400/09/03
کد : 122519
تعداد بازدید: 279