رییس بنیاد نخبگان استان یزد:
توسعة فرهنگ کارآفرینی، ضرورت تکمیل زیست‌بوم فناوری است

کلانتر با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مفاد مختلف سند راهبری کشور در امور نخبگان، به اهمیت حرکت مستعدان در مسیر کارآفرینی و خوداشتغالی اشاره و آن را یکی از اصول اساسی برای تکمیل چرخة نوآوری و دانش‌بنیان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای گسترش دایرۀ نخبگانی و تعمیم حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان به همۀ دانشجویان و تمرکززدایی از امکانات و تسهیلات اعطایی، کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات بنیاد ملی نخبگان به همت بنیاد نخبگان استان یزد به صورت مجازی برای دانشجویان و مستعدان برتر سراسر کشور برگزار شد.

در این برنامه، سید مهدی کلانتر؛ رییس بنیاد نخبگان استان یزد هدف این نشست را آشنایی با مقررات، آیین‌نامه‌ها و حمایت‌ها و تسهیلات مادی و معنوی بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان همواره برای حمایت از دانشجویان و اعضای هیئت علمی آمادگی دارد و تلاش دارد با ارائه خدمات و تسهیلات اعطایی متنوع، نیازهای هر مخاطب برای رسیدن به اثرگذاری را برآورده و مسیر نخبگی را تسهیل کند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری، با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مفاد مختلف سند راهبری کشور در امور نخبگان، به اهمیت حرکت مستعدان در مسیر کارآفرینی و خوداشتغالی اشاره و آن را یکی از اصول اساسی برای تکمیل چرخة نوآوری و دانش‌بنیان دانست.

تشریح آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های شناسایی و پشتیبانی از دانشجویان و دانش‌آموختگا‌ن‌برتر دانشگاهی (در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری) و فنّاور، تشریح جوایز و تسهیلات متنوع بنیاد مانند تسهیلات شهید احدی (برای پذیرش دانش‌آموختگان برتر دوره‌های کارشناسی‌ارشد در مقطع دکتری تخصصی)، تسهیلات شهید دکتر چمران (برای هدایت دانش‌آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی در دوره‌های پسادکتری)، تسهیلات خدمت نظام‌‌وظیفه تخصصی، تسهیلات فرهنگی بنیاد (مانند وام مسکن، هدیه ازدواج، سفرهای زیارتی)، از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

تسهیلات اشتغال و اثرگذاری مخصوص دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی (جایزه شهید تهرانی‌مقدم و جایزه دکتر کاظمی‌آشتیانی) و همچنین آیین‌نامه‌های مربوط به جذب در دستگاه‌های اجرایی و آیین‌نامه‌های نخبگان هنری قرآنی ادبی و حوزوی، از دیگر مطالبی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.


تاریخ انتشار : 1400/09/02
کد : 122513
تعداد بازدید: 186