طرح دانش پویان سبلان در دانشگاه محقق اردبیلی اجرا شد

طرح ایران‌گشت (دانش پویان سبلان) با حضور جمعی از دانش‌آموزان مستعدبرتر در واحدهای فناور و شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یکی از برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیادهای نخبگان استانی، طرح ایران گشت است که در قالب آن دانش‌آموزان مستعد با حضور در بازدیدهای تخصصی و عمومی، ضمن ارتقاء اعتماد به نفس و خودباوری در ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای محققان بومی، با اولین مفاهیم اثرگذاری و کارآفرینی نیز آشنا می‌شوند.

در همین راستا، بنیاد نخبگان استان اردبیل طرح ایران‌گشت (دانش پویان سبلان) را با حضور جمعی از دانش‌آموزان مستعدبرتر، در واحدهای فناور و شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار کرد.

در این برنامه، شرکت‌کنندگان با حضور در شرکت‌های آرکا آلتین الکترونیک، آرتا کشت آریا سبلان، جاوید صنعت، سان نور سنا، پارلاق صنعت، سازگار گستر و نیک پی الکترونیک، از نزدیک با آخرین دستاوردهای محققان این مرکز و همچنین نیازها و چالش‌های موجود در هر یک از آنها آشنا شدند.

بازدید از خط تولید، میزان اثرگذاری این شرکت‌های دانش‌بنیان در روند اشتغالزایی تخصصی و نقش آنها در توسعه استان، از مهمترین بخش‌های این برنامه بود.


تاریخ انتشار : 1400/09/02
کد : 122510
تعداد بازدید: 174