در یک کارگاه آموزشی مطرح شد:
آشنایی با تکنیک‌های خلاقیت لازمه نسل امروز است

هرچند قرن بیستم را قرن مهندسان می‌خوانند ولی قرن 21 قرن مهندسان خلاق است لذا لازمه نسل امروز آشنایی با تکنیک‌های خلاقیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه 3 روزه TRIZ (پایگاه حل خلاق و ابداعانه مسائل) به همت هلدینگ سوین و با همکاری بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

مهدی بصیرزاده؛ مدرس این کارگاه آموزشی با تأکید بر اینکه خلاقیت یک امر اکتسابی است و هر کسی می‌تواند آن را فراگیرد، اظهار کرد: خلاقیت در واقع فرآینده تولید ایده جدید در ذهن است ولی نوآوری، عملی ساختن آن در اندیشه و فکر نو است
.

وی تاکید کرد: نوآوری به ضرورت اصلی برای رشد و شکوفایی در قرن 21 تبدیل شده است. هرچند قرن بیستم را قرن مهندسان می‌خوانند ولی قرن 21 قرن مهندسان خلاق است لذا لازمه نسل امروز آشنایی با تکنیک‌های خلاقیت است.

بصیرزاده با بیان اینکه TRIZ یک تئوری بسیار قوی برای حل مسائل ابداعی است، گفت: TRIZ بر اساس اصول اختراعی حاصل از مطالعه بیش از 1.5 میلیون اختراع ثبت نواورانه در جهان بنا شده است. براساس گزارشات موجود ایده‌هایا فراد با سطح استعداد معمولی از طریق تریز، 12 برابر افزایش یافته است و تولید ایده توسط افراد نابغه تا سه برابر این مقدار است.

وی خاطرنشان کرد: کسی که با TRIZ آشنا می‌شود، توانایی فعالیت حرفه‌ای در چندین حوزه را دارا است و در واقع علاوه بر توانایی فعالیت در اغلب امور یا به اصطلاح آچار فرانسه بودن، در چندین حوزه‌ نیز متخصص و حرفه‌ای است.

 

تاریخ انتشار : 1400/08/04
کد : 112350
تعداد بازدید: 503