به همت بنیاد نخبگان آذربایجان غربی/
مستعدان برتر از شرکت دانش‌بنیان اروم‍‌‌‌‌زیست‌تاک بازدید کردند

برنامۀ بازدید از شرکت دانش‌بنیان اروم‍‌‌‌‌زیست‌تاک، تولیدکننده انواع پایه‌های رویشی و نهال درختان میوه، به همت بنیاد نخبگان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی و به منظور افزایش سطح آگاهی مستعدان از دستاوردهای متخصصان بومی و ارتقاء حس خودباوری آنان، برنامۀ بازدید از شرکت دانش‌بنیان اروم‍‌‌‌‌زیست‌تاک، تولیدکننده انواع پایه‌های رویشی و نهال درختان میوه و برپایی نشست هم‌اندیشی با مدیرعامل این شرکت با محوریت نیازهای و چالش‌های موجود در صنایع وابسته، به همت بنیاد نخبگان آذربایجان غربی برگزار شد.

در این بازدید عنوان شد: این شرکت دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۱ با مشارکت ۸ نفر از اساتید دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان کشاورزی شروع به کار کرده و با توجه به روند رو به‌ رشد سطح زیر کشت محصولات باغی و سیاست جایگزینی باغ‌های قدیمی با باغ‌های نوین، تولید نهال‌های اصلاح شده با استفاده از پایه‌های رویشی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

در ادامه افزوده شد: این روش در احداث باغ‌های میوه کشورهای توسعه یافته از چند دهه پیش معمول شده است.

در ادامۀ این برنامه، شرکت‌کنندگان از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت‌ها، دستاوردهای و چالش‌های موجود در آن آشنا شدند.

 
 

تاریخ انتشار : 1400/07/21
کد : 112283
تعداد بازدید: 167