رحیم‌پور سیاهکلی:
تمام داشته‌هایم را مرهون الطاف الهی می‌دانم/ هنرمند باید به دغدغه‌های مردم متعهد باشد

مصطفی رحیم‌پور سیاهکلی؛ سرآمد ادبی و شاعر آئینی استان گیلان گفت: شعر باید برآمده از درد و رنج مردم باشد و بیانگر احساسات و آلام آنان، در واقع هنرمند باید به دغدغه‌های مردم متعهد باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور آشنایی نخبگان و استعدادهای برتر با اندیشه و آثار استاد مصطفی رحیم‌پور سیاهکلی؛ سرآمد ادبی و شاعر آئینی استان، وبینار هم‌اندیشی نقد و بررسی آثار وی به همت بنیاد نخبگان استان، با حضور اساتید و محققان شعر و ادب گیلان برگزار شد.

در این مراسم، استاد مصطفی رحیم‌پور با اشاره به دوران کودکی خود، گفت: از سه سالگی که در جلسات تفسیر قرآن پدر حضور داشتم و همواره خود را بین تودۀ مردم دانسته و از نزدیک مشکلات آنان را احساس کرده‌ام و تمام داشته‌هایم را مرهون الطاف الهی می‌دانم.

وی افزود: شعر باید برآمده از درد و رنج مردم باشد و بیانگر احساسات و آلام آنان؛ در واقع هنرمند باید به دغدغه‌های مردم متعهد باشد.

رحیم‌پور برگزاری اینگونه برنامه‌ها را قوت قلبی برای بزرگان و مفاخر بومی و انگیزه‌بخشی به جوانان و مستعدان دانست و سپس به معرفی آثار خود پرداخت و در پایان اشعاری در رثای حضرت ابالفضل‌العباس علیه‌اسلام قرائت کرد.

مسعود اصفهانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان گیلان، موسوی؛ رییس پژوهشکده گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان، صفایی؛ رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان، حسینی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیاهکل، پورشعبان؛ محقق حوزه فرهنگ و هنر گیلان و فریبا نظری؛ محقق حوزه اجتماعی و خانواده، از دیگر سخنرانان در این نشست بودند.

 

تاریخ انتشار : 1400/06/31
کد : 112177
تعداد بازدید: 219