رییس بنیاد نخبگان استان کردستان:
تکریم مفاخر بومی، از راه‌های هدایت مستعدان است

صادقی گفت: جامعۀ دانشگاهی با الگوگیری از افراد سرآمدان و مفاخر، می‌تواند مسیر نخبگی و خدمتگذاری به جامعه را با شتاب بیشتری طی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های تکریم مفاخر بومی و پاسداشت خدمات نخبگی این افراد و همچنین الگوسازی از آنان برای جامعۀ مستعدان، رییس بنیاد نخبگان استان کردستان ضمن پاسداشت فعالیت‌های و خدمات ارزندۀ دکتر افشین ملکی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان، از وی تقدیر کرد.

در این دیدار، صادقی؛ رییس بنیاد نخبگان استان با اشاره به لزوم الگوسازی برای جامعۀ دانشگاهی، برگزاری مراسم‌های تکریم و تجلیل از مفاخر بومی را از بهترین‌ راه‌های هدایت مستعدان دانست و گفت: جامعۀ دانشگاهی با الگوگیری از این افراد، می‌توانند مسیر نخبگی و خدمتگذاری به جامعه را با شتاب بیشتری طی کرده و منشاء اثرات مثبتی در تعالی جامعه باشند.

وی در ادامه به برخی از اقدامات و خدمات ارزندۀ دکتر ملکی در حوزه‌های تخصصی اشاره و وی را از سرآمدان استان و پیشرانان علم در منطقه دانست.

افشین ملکی؛ عضو هیئت‌علمی گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان است. وی در سال 1384 به عنوان دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکتری تخصصی برگزیده و هشت دوره نیز به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه و استان برگزیده و در سال 1399 هم به عنوان دو درصد دانشمند برتر جهان شناخته شد.

تاریخ انتشار : 1400/04/29
کد : 111862
تعداد بازدید: 224