رییس بنیاد نخبگان استان یزد:
مالکیت فکری، زیربنای اعتمادسازی میان دانشگاه و صنعت است

کلانتر گفت: مالکیت فکری زمینۀ اعتمادسازی دانشگاه و صنعت و ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین و محصول‌نگر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بنیاد نخبگان استان یزد با مرکز فناوری و نوآوری یاران، با هدف ایجاد بستر مناسب برای مالکیت فکری، برگزار شد.

در این مراسم، سید مهدی کلانتر؛ رییس بنیاد نخبگان استان یزد گفت: امروزه اقتصاد دانش‌محور به عنوان یک اولویت و تنها راه نجات کشور از وضعیت کنونی، مطرح است.

وی با اشاره به اهمیت صیانت از خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها، گفت: بیش از سه دهه از مطرح شدن موضوع مالکیت فکری در کشورهای جهان می‌گذرد اما متأسفانه تاکنون به دلایل مختلف این امر در کشور به عنوان یک موضوع جدی مطرح نبوده است.

کلانتر مالکیت فکری را زمینۀ اعتمادسازی دانشگاه و صنعت و ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین و محصول‌نگر دانست.

محمدرضا حسینی بغدادآبادی؛ رییس هیئت‌مدیره مرکز فناوری و نوآوری یاران نیز با بیان اینکه تعامل و همکاری این مجموعه با بنیاد نخبگان استان یزد در عرصه علم و فناوری خلاقانه بوده است، اظهار کرد: مالکیت فکری پایه اقتصاد دانش‌بنیان در تمام دنیاست تا جاییکه ارزش شرکت‌ها براساس مالکیت فکری‌شان تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مالکیت فکری در موضوع اخترعات، افزود: روند باید به گونه‌ای باشد که مخترعان و نخبگان بتوانند به راحتی حق مالکیت خود را روی ایده و اخترعات داشته باشند که البته این مهم نیازمند آموزش‌های تخصصی است.

در پایان این نشست تفاهم‌نامۀ همکاری بین بنیاد نخبگان استان و مرکز فناوری و نوآوری یاران امضا شد.

 

تاریخ انتشار : 1400/04/29
کد : 111858
تعداد بازدید: 257