رییس بنیاد نخبگان البرز مطرح کرد:
تحقق حکمرانی هوشمند با حمایت از استارت‌آپ‌ها

نبیونی با بیان اینکه حکمرانی هوشمند یک الزام برای ادارۀ بهتر شهرها است، گفت: برای نیل به این هدف، حمایت از استارت‌‎آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌کاری اساسی برای رسیدن به توسعه‌یافتگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد نبیونی؛ رییس بنیاد نخبگان استان البرز با اشاره به احداث کارخانۀ نوآوری و صنایع خلاق البرز، گفت: احداث این کارخانه گامی در مسیر تکامل زیست‌بوم نوآوری استان البرز و عاملی برای حضور نخبگان و مستعدان استان در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فعال است.

وی افزود: این کارخانه در مساحتی بالغ بر ۱۵ هزار مترمربع در حال ساخت است که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، فاز اول این کارخانه در مردادماه و همزمان با عید سعید غدیر خم افتتاح می‌شود.

نبیونی ادامه داد: البرز قطب مهم علم و فناوری کشور است و شرکت‌های های‌تک و دانشگاه‌های متعددی را در خود جای داده؛ به همین دلیل ایجاد چنین کارخانه‌ای فرصتی خوب برای بهره‌وری از این ظرفیت‌ها است.

رییس بنیاد نخبگان البرز اضافه کرد: در قالب این کارخانه تلاش می‌شود به صورت مسئله‌محور مسائل حوزه مدیریت شهری و دیگر موضوعات، با نگاهی ملی و فرامنطقه‌ای حل شود؛ در همین راستا نیز از همه افرادی که ایده‌های جدید و نو در حوزه‌های استارت‌آپی دارند، تقاضا می‌شود به جمع پدیدآورندگان این کارخانه بپیوندند.

وی با بیان اینکه بهتر است کارخانه‌های نوآوری با مشارکت بخش‌خصوصی شکل بگیرند، تصریح کرد: دولت از تبدیل مکان‌هایی که به هر دلیل ناتمام و متروکه‌اند برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری استقبال کرده و با چارچوب‌های خاصی از این اقدام حمایت می‌کند؛ کارخانه نوآوری البرز نمونه‌ای موفق از این روند است که با همت شرکت دانش‌بنیان سیوان‌ در حال راه‌اندازی است.

نبیونی اظهار داشت: حکمرانی هوشمند یک الزام و ضرورت برای ادارۀ بهتر شهرها است و برای نیل به این هدف، حمایت از استارت‌‎آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌کاری اساسی برای رسیدن به توسعه‌یافتگی است. با این نگرش حتی اگر با نگاهی منطقه‌ای به کارخانه نوآوری کرج توجه شود، مدیریت شهری به استفاده از ایده‌های جدید برای کاهش هزینه‌های شهر نیاز دارد.

تاریخ انتشار : 1400/04/28
کد : 111852
تعداد بازدید: 221