رییس بنیاد نخبگان گیلان:
هدایت استعدادبرتر به سمت نخبگی، هدف مدارس خلاقیت و ایده‌‎پردازی است

اصفهانی گفت: رسیدن استعدادبرتر تحصیلی به نخبگی، دستاورد بزرگی است که هم فرد و هم اجتماع را منتفع خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف هم‌افزایی دانش‌آموزان منتخب مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی استان، نشست هم‌اندیشی منتخبین مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی گیلان برگزار شد.

در این نشست، مسعود اصفهانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان گیلان با بیان اینکه آینده روشن کشور در گرو تلاش دانش‌آموزان خلاق است، گفت: بنیاد ملی نخبگان فعالیت در زمینۀ شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزی را رسالت خود می‌داند.

وی با اشاره به ارزش بی‌بدیل فعالیت نخبگانی و لزوم زمینه‌سازی برای انجام آن، افزود: برگزاری مدارس خلاقیت با محوریت شناسایی و هدایت استعدادهای دانش‌آموزی، یکی از مهمترین برنامه‌های نخبگانی است چراکه سبب شکوفایی استعدادها در آینده می‌شود که البته این مهم در سایۀ تعامل خانواده‌ها و معلمان محقق خواهد شد.

رییس بنیاد نخبگان استان گیلان تأکید کرد: رسیدن استعدادبرتر تحصیلی به نخبگی، دستاورد بزرگی است که هم فرد و هم اجتماع را منتفع خواهد کرد.

در ابتدای این نشست، عموپور؛ مربی مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی نیز با اشاره به لزوم استعدادیابی در حوزه دانش‌آموزی، فراهم شدن بستر لازم برای اجرای این مدارس در سراسر استان گیلان را حمایت‌های بنیاد نخبگان استان گیلان دانست و سپس گزارشی از برگزاری مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی و اثرگذاری آن ارائه داد.

تاریخ انتشار : 1400/04/28
کد : 111851
تعداد بازدید: 114