به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل/
اصول نگارش مقالات علمی-پژوهشی در اردبیل تشریح شد

وبینار آموزش تخصصی «اصول نگارش و تدوین مقالات علمی-پژوهشی» به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ گرچه امروزه تجاری‌سازی دانش یکی از اصول توسعۀ علی محسوب می‌شود اما این نکته نباید به سبب غفلت از تولید علم و تنزل جایگاه کشور در رده‌بندی تولید علم در جهان شود. در این بین، مقاله، با همۀ نقدهایی که به مقاله‌محوری وارد است، همچنان بهترین روش برای ارائه دانسته‌های علمی است.

برهمین اساس و در راستای اجرای سند راهبردی کشور در امور نخبگان برای ایجاد فرصت فعالیت برای صاحبان استعدادهای برتر و نخبگان از طریق سازوکارهای حمایتی در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و مهارتی، وبینار آموزش تخصصی «اصول نگارش و تدوین مقالات علمی-پژوهشی»  با هدف اجرای کارگاه‌های دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی، به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در این وبینار، فرهاد صادق مغانلو؛ عضو هیئتعلمی گروه فنی-مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص موضوعاتی مانند معرفی ساختار مقالات علمی، نحوه استناد درونمتنی و برونمتنی، انواع مجلات علمی و اعتبارسنجی آنها، انتخاب مجله مناسب برای ارسال مقاله، نحوه  submit مقاله، چگونگی پاسخگویی به نظرات داوران و انجام اصلاحات، آشنایی با مفاهیم  H Index، Impact Factor و کاربرد JCR موضوعاتی را ارائه داد.

تاریخ انتشار : 1400/03/31
کد : 111673
تعداد بازدید: 142