مدرس حوزه علمیه قم:
باید بدانیم دنیای ما چگونه در حال تغییر است

حجتالاسلام‌والمسلمین پایانی گفت: برای گرفتن تصمیمهای عاقلانه درباره زندگی، رفتار و کسبوکار خود باید بدانیم که دنیای ما چگونه در حال تغییر است و احتمالاً در آینده چگونه خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان اردبیل وبینار «ویژگی‌ها و مشخصه‌های فرد موفق در اندیشه اسلامی» را با تدریس و ارائه حجتالاسلام‌والمسلمین پایانی؛ مدرس حوزه علمیه قم برگزار کرد.

در این برنامه، ضمن اشاره به ویژگیهای فرد موفق برای رسیدن به خوشبختی و رستگاری، عنوان شد: امروزه دانستن اینکه چگونه باید به آینده فکر کرد و فردی موفق شد، با توجه به سرعت تغییرات در جهان به شکل فزایندهای ضرورت یافته است. شکی نیست برای گرفتن تصمیمهای عاقلانه درباره زندگی، رفتار و کسبوکار خود باید بدانیم که دنیای ما چگونه در حال تغییر است و احتمالاً در آینده چگونه خواهد بود؛ البته درک آینده به معنی غیبگویی یا پیشگویی آینده با جزئیات زیاد نیست چرا که توانایی انسان برای حدس زدن درباره اکثر اتفاقات آینده بسیار محدود است.

در این برنامه همچنین به عواملی که موجب توفیق می‌شوند اشاره و بیان شد: توکل کردن بر خدا، قصد قربت کردن، دعا کردن خود انسان، دعای پدر و مادر، رعایت حقوق الهی، نبودن حق الناس بر گردن انسان، نداشتن انگیزه‌های مادی و دنیوی، ذکر گفتن و همچنین عمل کردن به آن چیزی که انسان میداند، از مهمترن عوامل توفیق است.

 

تاریخ انتشار : 1400/03/30
کد : 111661
تعداد بازدید: 120