در اهواز/
مزایای طرح شهید احمدی‌روشن برای شرکت‌های دانش‌بنیان تشریح شد

وبینار معرفی طرح شهید احمدیروشن ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، به همت بنیاد نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد اکوسیستم کارآفرینی و زیست‌بوم دانش‌بنیان در استان‌ها و مناطق مختلف، وبینار معرفی طرح شهید احمدیروشن (اجرای پژوهشهای کاربردی با تمرکز بر حل مسائل پژوهشی سازمانها و شرکتهای دولتی و غیردولتی) به همت بنیاد نخبگان خوزستان و با همکاری پارک علموفناوری استان ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.

 در این برنامه گفته شد: در طرح شهید احمدی‌روشن، استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی پس از شناسایی مسائل و مشکلات کشور، مجموعهای متشکل از دانشجویان مستعدِ علاقهمند را انتخاب و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل مسئلهای واقعی میپردازند.

 در ادامه با اشاره به مقتضیات این طرح، مزایای مشارکت برای شرکتهای دانشبنیان تشریح و افزوده شد: امکان جذب نیروی انسانی مناسب طی فرآیند آموزش و توانمندسازی (کارورزی) زیر نظر یک استاد خبره، از مهمترین مزایای این طرح برای شرکت‌های دانش‌بنیان است.

در پایان تصریح شد: بهرهمندی از ظرفیت اساتید خبره در زمینه تخصصی شرکت، استفاده از ظرفیت دانشجویان مستعد و خلاق دانشگاههای برتر کشور و همچنین کاهش ریسک هزینهکرد برای توسعه محصولات جدید، از دیگر مزیت‌های این طرح برای شرکت‌های دانش‌بنیان است.

 

 

تاریخ انتشار : 1400/03/19
کد : 111606
تعداد بازدید: 317