شیوع کرونا پذیرش دانشجویان بین‌المللی را به تاخیر انداخت

با همه‌گیری ویروس کووید19 فرآیند پردازش درخواست دانشجویان بین‌المللی به تاخیر افتاد و بسیاری از کشورها امید به بازگشت ظرفیت‌های پیشین را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بسیاری تعداد زیادی از سفارتخانه‌های ایالات متحده در سراسر جهان، فرآیند بررسی درخواست دانشجویان بین‌المللی و پردازش ویزا نیستند ، و این امر باعث نگرانی ذینفعان می شود که دانشجویان بین المللی برای ترم پاییز 2021 نمی توانند به دانشگاه ها برسند.

مسئولان حوزه مهاجرت و آموزش بین‌المللی در آمریکا بر این باور هستند که حجم قابل توجهی از درخواست‌ها، در صف پردازش باقی مانده است و انتظار ندارند که به زودی ظرفیت کامل کار، به این بخش بازگردد.

دانشجویان و پژوهشگران هنوز در صف نوبت قرار گرفتن قرار ملاقات هستند و به ویژه دانشجویان چینی با مشکل جدی‌تری روبه‌رو هستند.چین یکی از از کشورهای مهاجرفرست به آمریکا به شمار می‌رود و این وضعیت برای دانشجویان بین‌المللی، همچنین دانشگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی بسیار ویرانگر بوده است.

چالش جدی برای مهاجرت‌های دانشجویی

کنسولگری‌ها با توجه به مسئولیتی که در محافظت از سلامتی و ایمنی نیروی انسانی و مراجعه‌کنندگان دارند، شرایط پذیرش مراجعان و پردازش‌ها را کندتر کرده‌اند. چراکه حتی اگر شرایط همه‌گیری در ایالات متحده بهبود یافته باشد، در برخی از نقاط جهان اینوضعیت همچنان وخیم است.

بر اساس قوانین فعلی ، سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایالات متحده که درخواست ویزای غیر مهاجرتی مانند درخواست‌های تحصیلی را پردازش می کنند گروه‌های اولویت‌دار همچون مسافران با نیازهای فوری، دیپلمات‌های خارجی و دیگر گروه‌های اولویت‌دار را پذیرش می‌کنند

 با وجود اولویت داشتن دانشجویان بین‌المللی، این گروه همچنان در اولویت‌های پایین پردازش ویزا احتمالاً تحت تأثیر ظرفیت کاری کنسولگری‌ها تحت تاثیر منفی قرار گرفته‌اند.

سارا اسپریتزر مدیر روابط دولت در شورای آموزش و پرورش آمریکا گفت که این سازمان به نظارت بر اوضاع پردازش ویزا و تأثیرات آن بر دانشجویان بین المللی ادامه می‌دهند؛ بسیاری از دانشگاه‌ها در تلاش هستند تا به طور کامل بازگشایی شوند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی پای‌نیوز

تاریخ انتشار : 1400/03/19
کد : 111605
تعداد بازدید: 198