در بوشهر مطرح شد:
اهمیت و ضرورت پژوهش‌های بنیادین در حوزه ایران‌شناسی

تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر و بنیاد ایران‌شناسی- شعبه استان بوشهر منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرایی‌­سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و بکارگیری ظرفیت‌هیا درون‌استانی برای حمایت بهتر و بیشتر از مستعدان‌برتر، تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر و بنیاد ایران شناسی- شعبه استان بوشهر با حضور رؤسای این دو نهاد منعقد شد.

بنیاد ایران شناسی- شعبه استان بوشهر یکی از موزه‌­های فرهنگی با سابقه درخشان است که همکاری­‌های مستمری در حوزه‌های علمی، فرهنگی، هنری، بازیدهای نخبگانی، تهیه بانک نخبگان و سرآمدان استان با بنیاد نخبگان استان بوشهر دارد.

یکی از قسمت­‌های مهم این بنیاد، بخش کتابخانه آن است با هدف ترویج مطالعه و پژوهش‌های بنیادین در حوزه ایران‌شناسی، معرفی پیشینه‌های تاریخی، ادبی، فرهنگی و علمی ایران و ایرانیان، ایجاد فضای مناسب برای مطالعه و پژوهش و ارائه خدمات کتابخانه‌ای به فرهیختگان، محققان و پژوهشگران، در سال ۱۳۸۰ تأسیس شده است.

این کتابخانه در راستای فراهم کردن زمینه‌های تحقیق، پژوهش، ارائه خدمات علمی و فرهنگی به پژوهشگران، با مجموعه­ای بالغ بر ۱۷۰ هزار مدرک تخصصی ایران‌شناسی، در بخش‌های نمایشگاه اسناد، نسخ خطی و چاپ سنگی، امانت، مرجع، نشریات، سازماندهی و مجموعه‌سازی در حال فعالیت است و بیش از ۲۵۱۲۰ مدرک ثبتی درآن نگهداری و محافظت می­‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1400/02/28
کد : 111490
تعداد بازدید: 112