در حوزة کار داوطلبانه صورت می‌گیرد/
برگزاری ​مسابقه ایده‌پردازی ویژه شرکت‌کنندگان دوره پنجم طرح شهید احمدی‌روشن

مسابقه ایده‌پردازی در حوزة کارهای داوطلبانه ویژه شرکت‌کنندگان دوره پنجم طرح شهید احمدی‌روشن بنیاد ملی نخبگان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کار داوطلبانه، از فعالیت‌های بشر دوستانه‌ای پنداشته می‌شود که برای ترویج خوبی یا بهبود کیفیت زندگی انسانی و یا بهبود محیط زیست در نظر گرفته شده است. این نوع کار هیچگونه منفعت مالی ندارد و در عوض احساس اثرگذار بودن و احترام را به وجود می‌آورد.

کار داوطلبانه همچنان به عنوان کاری شناخته می‌شود که می‌تواند سبب پیشرفت در توانمندی‌های شخص و رشد در روابط باشد. علاوه بر آن، می‌تواند برای خیلی از افراد جنبه کاری مفرح داشته باشد. کار داوطلبانه در واقع کمک کردن، راهنمایی کردن و یا خدمت کردن به شخص و یا نهادی است که بابت آن پولی دریافت نمی‌کنند.

در این راستای با توجه به اهداف طرح شهید احمدی‌روشن برای تقویت زمینه‌های اثرگذاری دانشجویان مستعد در جامعه، بنیاد نخبگان فارس با همکاری مجمع خیران فارس فراخوان جمع‌آوری ایده‌های دانشجویان شرکت‌کننده دردوره پنجم طرح شهید احمدی‌روشن در زمینه کارهای «داوطلبانه خلاقانه» را اعلام کرده است.

بر همین اساس هر هسته پژوهشی می‌تواند با همفکری اعضا، به ارائه یک یا چند ایدة کار داوطلبانه خلاقانه در حوزه‌های تخصصی (آموزش، بهداشت و درمان، محیط زیست و ...) اقدام کند.

ایده‌ها باید امکان اجرای در شرایط فعلی جامعه و تا پایان دوره پنجم طرح شهید احمدی‌روشن را داشته باشند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام به سامانة بنیاد نخبگان فارس مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1400/02/26
کد : 111476
تعداد بازدید: 162