رییس پارک علم‌وفناوری چهارمحال‌وبختیاری:
هم‌افزایی نهادهای علمی و پژوهشی سبب رشد اقتصاد دانش‌بنیان خواهد شد

پیرعلی گفت: هم‌افزایی بیشتر بنیاد نخبگان استان با سایر دستگاه‌های آموزشی و پژوهشی، سبب رشد روز‌افزون اقتصاد مبتنی بر دانش در استان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست بررسی راهکارهای تعامل و همکاری دوجانبه بنیاد نخبگان چهارمحال‌و‌بختیاری و پارک علم‌وفناوری استان با حضور رؤسای این دو نهاد برگزار شد.

در این نشست، اسماعیل پیرعلی؛ رئیس پارک علم‌وفناوری استان تصریح کرد: اجرای برنامه‌های مشترک با بنیاد نخبگان استان، برون‌داد خوبی برای مستعدان‌برتر داشته است.

وی افزود: شایسته است که این برنامه‌ها براساس نیاز واقعی جامعه نخبگانی و در راستای جذب و نگهداری نیروهای مستعد بومی در استان طراحی و اجرا شود، تا بتواند اثرگذاری مطلوب‌تری برای جامعه نخبگانی به همراه داشته باشد.

پیرعلی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌ها، کارگاه‌های دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی، رویدادهای کارآفرینی و سایر برنامه‌های مشترک، برگزاری بازدیدهای تخصصی را اقدامی مهم توصیف کرد و اظهار داشت: برگزاری چنین بازدیدهایی باعث می‌شود اجتماع نخبگانی از یک سو با مزیت‌های بومی و از سوی دیگر با مشکلات صنعت استان آشنا شود و استعداد و توان خود را برای رفع آنها بکار بگیرد.

رییس پارک علم‌وفناوری چهارمحال‌وبختیاری خاطرنشان کرد: هم‌افزایی بیشتر با بنیاد نخبگان استان و سایر دستگاه‌های آموزشی و پژوهشی، سبب رشد روز‌افزون اقتصاد مبتنی بر دانش در استان خواهد شد.

در پایان مقررشد برنامه‌های مشترکی در قالب برگزاری بازدیدهای تخصصی دانش‌آموزی و دانشجویی، کارگاه‌های دانش‌افزایی، برنامه توانمندسازی پژوهشسراهای دانش‌آموزی، نشست‌های تخصصی، رویدادهای کارآفرینی و استارت‌آپ‌ها در سال جاری طراحی و اجرا شود.

تاریخ انتشار : 1400/02/19
کد : 111437
تعداد بازدید: 105